Kişisel Web Blog

Kod yazmadan interaktif ürün rehberleri hazırlamanıza imkan tanıyan girişim: UserGuiding

24.01.2019
93
Kod yazmadan interaktif ürün rehberleri hazırlamanıza imkan tanıyan girişim: UserGuiding
Kod yazmadan interaktif ürün rehberleri hazırlamanıza imkan tanıyan girişim: UserGuiding

Web uygulamaları için kod yazmadan interaktif ürün turları ve destek sayfaları hazırlamaya imkan tanıyan bir platform olan UserGuidingMuhammet Enginar ve Osman Koç tarafından 2018 yılının Ocak ayında ABD’nin San Francisco şehrinde kuruldu.

Yaklaşık 2 aylık geliştirme sürecinin arkasından kullanıma sunulan UserGuiding, hemen 5 karakter bir takım tarafından yönetiliyor. Kod yazmadan interaktif ürün rehberleri hazırlayabileceğiniz bir kullanıcı oryantasyon arabulucu olan UserGuiding, müşterilerinin web uygulamalarının kullanımını kolaylaştırarak değerinde önerilerini en hızlı şekilde kullanıcılarına aktarmalarına yardımı olmayı hedefliyor.

UserGuiding ekibi

Türkiye Meslek Bankası‘nın girişimcilik programı olan Workup‘ın üçüncü dönem mezunlarından da olan UserGuiding, oldukça basit bir kullanıma sahip. Mahsul yöneticileri, kullanıcı deneyimi ve pazarlama takımları, UserGuiding’in sunduğu Google Chrome eklentisi sayesinde çabuk ve basit bir şekilde mahsul turları oluşturabilirler.

Söz konusu Chrome eklentisinin aktif olarak ortalama 1500 birey tarafından kullanıldığını ve 3 bine yakın web uygulamasının UserGuiding’e kayıt olduğunu da belirtelim. 82 ülkeden toplamda 900 tane kullanıcıdan ödeme de bölge UserGuiding ile oluşturulmuş rehberler ile oryantasyonu tamamlanan son kullanıcı sayısı ise üç milyonu geçmiş durumda.

Yurt dışarıda WalkMe, Pendo ve Userlane gibi rakiplere sahip olan UserGuiding, ufak şirketler ve girişimlere hizmet sunarak rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. böylece UserGuiding’in ürünün hiçbir ilave desteğe gereksinim duymadan kullanılabilecek şekilde tasarlandığını da ekleyelim.

Startup ve Growth abonelik paketleri

Şu başlıca değin herhangi bir yatırım almayan UserGuiding, kullanıcılarına 99 dolarlık Startup ve 249 dolarlık Growth almak üzere iki bambaşka aylık abonelik paketi sunuyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı daha yüksek olan enterprise müşterilere ise özel paketler hazırlanıyor.

Kullanıcı oryantasyonu dendiğinde birincil akla gelen şirket olmayı hedefleyen UserGuiding, Workup Girişimcilik Programı’nın sağladığı network imkanı bir uçtan bir uca, Türkiye’nin önde gelen 3 büyük kurumu ile PoC süreci de yürütüyor. 2019 yılının ikinci çeyreğinden itibaren UserGuiding ile önce mobil cihazlar için ardından ise mobil uygulamalar için ürün rehberleri oluşturabileceğinizi de ekleyelim.

Muhammet Enginar Osman Koç Userguiding

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved