Kişisel Web Blog

Kişiye özel online film tavsiyesi platformu: StayIn

02.01.2019
104
Kişiye özel online film tavsiyesi platformu: StayIn

Dijital yayınlama platformları günden güne hayatımızda daha artı yer edinmeye devam ediyor. Fakat kimi vakit Netflix‘te, BluTV‘de veya puhutv‘de izleyecek bir şeyler bulamıyor, akabinde bildiğimiz eski yöntemlere geri dönüş yapıyoruz. Herhangi bir film izlemek istediğim vakit yaptığım ilk iş IMBD’deki listelere göz atmak oluyor, oysa kimi süre aramaktan yoruluyor ve karşıma meydana çıkan tesadüfen bir filmi izlemeye başlayabiliyorum. StayIn adlı web sitesi ise bu karmaşıklığı ortadan kaldırmayı hedefleyerek minik bir anket karşılığında size sevebileceğiniz filmleri öneriyor.

Sadece web üzerinden ulaşabileceğiniz StayIn’in egzersiz prensibi gerçekte fazla basit. Platforma ister Facebook hesabınızla, isterseniz Google hesabınızla üye olabiliyorsunuz. Dilerseniz davetli olarak da giriş yapabiliyorsunuz, ama misafir girişinin o kadar efektif olmadığını en baştan belirtelim. Çünkü birkaç anket ardından otomatik olarak sizden aza olmanız isteniyor. Herhangi bir kategori seçimi yapmadan karşınıza bir bir sorular çıkmaya başlıyor. “Suç filmlerini seviyor musun? Alman sinemasını tercih eder misin? Güçlü kadın karakterleri mi bakmak istersin?” gibi bir dizi sorunun peşinde o soruların cevaplarından yola çıkarak karşınıza bazı filmler sıralanıyor. Siz de buradan tercih ettiğiniz filmi, kendi yöntemlerinizle bulup izleyebiliyorsunuz.

StayIn’in mantığı her ne dek hoş olsa da platformda büyük eksiklikler olduğunu söyleyebilirim. Zira bir filmi seçtiğinizde StayIn sizi hiçbir yere yönlendirmiyor. Ne bir internet sitesi ne de bir fragman karşınıza çıkıyor. Gidişat böyle olunca da platformun yaptığı dost tavsiyesinden öteye geçemiyor. Ola Ki de StayIn, IMBD, Rotten Tomatoes gibi internet siteleriyle ya da filmlerin resmi fragmanlarıyla benzer olarak faaliyet gösterse çok daha güzel bir yerlere gelebilir, fakat platform bu haliyle banal bir öğüt sitesi olarak anılmaya devam edecek gibi duruyor.

StayIn’i merak edenler ve film konusunda bir tavsiyeye gereksinim duyanlar platforma buradan ulaşabilirler.

StayIn

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved