Kişisel Web Blog

İşletmeler ve içerik üreticiler için Instagram Presets kullanımının faydaları

05.01.2019
126
İşletmeler ve içerik üreticiler için Instagram Presets kullanımının faydaları
İşletmeler ve içerik üreticiler için Instagram Presets kullanımının faydaları

Instagram Presets bir süredir bilhassa içerik üreticileri ve markalar göre seçim ediliyor. Büyümek isteyen işletmelerin ve Influencer olmayı hedefleyen micro içerik üreticilerinin kullanabileceği bu yöntemin avantajlarını hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle bilmeyenler için açıklayalım. Instagram Presets, internetten indirdiğiniz ve Adobe Lightroom.
gibi bir düzenleme arabulucu üzerinden fotoğraflarınıza uygulayabildiğiniz evvelden hazır filtrelere bahşedilen isimdir.

Her Instagram Preset’i, fotoğraflarınıza ekleyebileceğiniz bir grup düzenleme ve efekt içerir. Bu presetleri öbür kaynaklardan telefona ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Oysa bu seçeneği seçmek istemiyorsanız, kendi presetlerinizi oluşturabileceğinizi de belirtelim.

Zaman kazandırıyor

Fotoğraf planlamak sosyal ağ yöneticilerinin zamanını alabiliyor. Bu anlamda Instagram Presets göstermek fotoğrafları tek dokunuşla kolayca düzenlenmesini sağlıyor.
bununla beraber her bir fotoğrafın parlaklık ya da netlik ayarlarını içten düzenlemek için verilen çaba da rafa kalkmış oluyor. Bunun yerine kullanıcılar evvelden hazırlanan ayarları çabucak uygulayabiliyor.

Mesela fotoğrafçı Piotr Kulczycki preset kullanmanın resim düzenleme iş yükünü 5 kat azalttığını belirtiyor. Tek bir seferde tek tek grup fotoğrafı düzenleyebilmek de bunun kayda değer bir parçası. Kullanımın kolaylığı ve otomatize olması ise bu süreci önemli anlamda hızlandırıyor.

Düzenli ve istikrarlı görünüş

Presets uygulamak, fotoğraf düzenleme sürecinizi kısaltmanın yanı sıra Instagram profilinizde istikrarlı bir dış görünüş yakalamanızı sağlar. Bir işletme olarak Instagram profiline kazandıracağınız Kararlılık ve yatkınlık hedef kitlenizin sizi ve temsil ettiğiniz değerleri daha iyi tanımasını sağlar. Bu da size marka bilinirliği ve herif sadakati kazandırır.

Instagram profilinizi işletmeniz için bir portfolyo olarak görebilirsiniz. Bu anlamda markanızın hitabetine ve estetik değelerine uyum sağlamayan fotoğraflar kullanıcının gözüne batacak ve ayrışacaktır.

Armoni konusunda yurtvdışında Elsie Larson’ı, Türkiye’den de Betül Bora (dokuzuncukat) ve Ahmet Erdem’i misal gösterebiliriz. Kullanıcıların gördüğünde tanıyabileceği bir renk paleti, hem içerik hem de marka olarak öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Instagram Presetleri kullanarak içeriklerinizin görsel dilinde istikrarı yakalayabilir, marka değerinizi birincil bakışta bütün profilinize yansıtabilirsiniz.

Gönderi Kalitesindeki Çoğalma

Instagram Presets kullanarak bir görseli hazırlamak herhangi bir görselin kalitesini ortalamadan çok daha yukarı taşıyor. Örneğin karanlık, düşük kontrasta sahip bir görsele preset uygulayarak onu canlı ve yüksek nitelikli bir görsele dönüştürebiliyorsunuz.

Gönderilerinize Instagram presets kullanarak hazırladığınız fotoğraflar eklemek, takipçilerinize onları önemsediğinizi gösterecektir. Itina gösterilerek hazırlanmış içerikler doğruca takipçilerinizin içerik tüketimi deneyiminin değeri de artacaktır.
Bu Nedenle görsel anlamda, işletmenize değer katan içeriklerle birlikte dönüşümleriniz de büyüme gösterebilir.

Instagram Instagram Presets

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved