Kişisel Web Blog

İş hayatında merak edilenleri kısa videolarla açıklayan girişim: HerGünÖğren

13.02.2019
95
İş hayatında merak edilenleri kısa videolarla açıklayan girişim: HerGünÖğren

Iş hayatında merak edilenleri, kısa ve eğlenceli videolarla açıklayan girişim HerGünÖğren, bir yetkinlik etrafındaki kayda değer bilgileri derleyip 21 adetlik video paketleri sunuyor. HerGünÖğren’in videolarının e-öğrenme videosundan ziyade küçük Netflix dizileri tadında olduğunu anlatmak muhtemel. Kısacası girişimin sunduğu videolar, yaratılan diyaloglar yardımıyla adi bıktırıcı konuşmalardan uzaklaşıyor ve sorunun kendisine hayatın içindenmiş gibi değiniyor. Bu da HerGünÖğren’i sinyâl ışık halkası getiriyor.

HerGünÖğren’i kullanan çalışanlar, 21 gün her tarafında 5 dakikalık bir öğrenme dizisi izliyor. Yaptıkları işi “kitapların suyunu baskı yapmak olarak” tanımlayan teşebbüs, bunu muhtemel kılan birkaç manâlı inovatif taktikleri olduğunu söylüyor. Bu taktiklere kısaca değinelim. HerGünÖğren’de yalnızca dış mekan çekimi yapılıyor. Mekanı izleyici deneyimini güçlendiren bir unsur olarak görebilen girişim, film yönetmenleri gibi özenli bir çekim mekanları araştırması yaptığını belirtiyor. Çekimler de başlıca Adalar’da ya da yeşil parklarda gerçekleştiriliyor.

İkinci olarak videolar, iki kişinin iki taraflı diyalogları ve etkileşimi üstüne kurulu olarak karşımıza çıkıyor. Kameraya bir şey açıklama yapmak yerine konu, herhangi bir dizideki iki şahsiyet konuşuyormuş gibi tartışılıyor. HerGünÖğren’de kürasyon da yapılıyor. Örneğin “Zaman Yönetimi” konusunda öncelikle çok satan kitaplar almak üzere dünyadaki bütün kayda değer kaynaklar araştırılıyor ve sadece manâlı olduğu düşünülenler final 21’e dahil ediliyor. Son olarak, Episodic Learning deneyimi sunuluyor. Yani öğrenme işi zamana yayılmış oluyor. Bu yüzden kişiye her gün tek bir video izlenmesi öneriliyor.

Ozan Dağdeviren ve İnanç Akort kadar 2017’de kurulan HerGünÖğren, 2018 yılında ciro olarak yüzde 96 oranına büyüdüğünü açıklıyor. Girişimin hazır eğitim paketi sayısı Şubat 2019 itibarıyla 7’ye, toplam video sayısı da takriben 150’ye ulaştı. HerGünÖğren, bu yıl sonuna kadar 12 eğitim serisine ulaşmayı hedefliyor.

HerGünÖğren’in kurumsalda İyzico, Pegasus, Garanti, Ebay, Ebebek, AnadoluSigorta, itelligence, Alafortanfoni, Galva, Bayer, Turkcell Global Bilgi gibi müşterileri bulunuyor. Şu belli başlı dek 20’nin üstünde kurumsal tip ile çalıştığını ifade eden girişim, müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun 2. ve 3. eğitim serileri için her yerde dönüş yaptığını da belirtiyor. HerGünÖğren’in 150’ye yakın kişisel kullanıcısı da bulunuyor.

Kazanç modeli olarak kurumsal satışı kullanan girişim, hedefini insanların hayatındaki öbür boşlukları öğrenmeyle dolduran bir şirket olmak olarak açıklıyor.

HerGünÖğren İnanç Ayar Ozan Dağdeviren

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved