Kişisel Web Blog

Instagram’ın ürün tasarımcısından nostaljik teknoloji filtreleri

16.01.2019
93
Instagram’ın ürün tasarımcısından nostaljik teknoloji filtreleri

Instagram’da ürün tasarımcısı olan George Kedenburg, teknoloji odaklı AR filtrelerini takipçileriyle paylaştı. 1990’ların masaüstü görsellerinden ve telefon pili simgelerinden ilham bölge Kedenburg, bu nostaljik filtreleri Hikayelerinde paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Siz de hikayelerinizde nostaljik filtrelere yer belirlemek isterseniz Kedenburg’un Instagram Hesabını takip ederek beğendiğiniz filtreleri indirebilirsiniz. Bu adımdan sonra filtreleri Hikayelerinizde ve gönderilerinizde kolayca kullanmanız olası.

Bu nostaljik filtrelerden en çok uyarı çekeni ise eski PC masaüstü’ndeki Paint programı. Bir çoğumuzun çocukluğunu ve birincil gençlik yıllarını hatırlatan bu tasarım, yakın zamanda hikayeleri yaygın bir şekilde süsleyebilir.

Her ne dek Kedenburg Instagram için çalışıyor olsa da, şirket üçüncü parti üreticilerin kişiselleştirilmiş filtreler üretmesine bir süredir izin ediyor. Bu kapsamda Kylie Jenner’ın da dudak kiti için bir AR filtresi ürettiğini hatırlatalım. Kullanıcılarını bu kiti kendi dudaklarında denemesini sağlayan Instagram, geçtiğimiz yıl düzenlenen F8 konferansında bu özelliğin kullanıcılara açılacağını da duyurmuştu.

Bu kapsamda kullanıcıların,başkalarının kullandığı özel filtreleri kendi hikayelerinde de kullanabileceğini hatırlatalım.

George Kedenburg Instagram Instagram AR Filtreleri

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved