Kişisel Web Blog

Instagram’ın birden fazla hesapta paylaşımı destekleyen yeni özelliği

10.01.2019
96
2018’de Instagram’ın en çok beğeni alan 5 gönderisi

Instagram, aynı gönderiyi birden artı hesapta paylaşmanızı karşılayan paylaşım özelliğini yayına alıyor. Nitelik gönderi paylaşma ekranında bir açma kapama düğmesi olarak konumlanacak. Bir Instagram sözcüsü özelliğin yakın zamanda bütün iOS kullanıcılarında görünür olacağını belirtti. Instagram yetkilisi özelliğin yayına alınamsı konusunda ise şunları söyledi:

Sık olarak birdenbire pozitif hesapta gönderi paylaşan kişilere daha iyi bir tecrübe arzetmek için bu özelliği çıkarıyoruz.

Bu yeni paylaşım özelliği, en fazla işletmelerin, Influencerların ve yakın arkadaşları için ikinci bir Instagram hesabı açanlar için elverişli olabilir. bununla beraber birdenbire artı mizahi hesap idare eden kişilerin kullanımı için de uygun. öte yandan aynı görselin benzer anda ansızın artı hesapta paylaşılması Instagram’ı bıktırıcı ülkü getirebilir. Aynı şekilde bu özellikle birlikte içerik çeşitliliği azalırken, Instagram’ı özgün bir platform olarak hatırasına yapmak da zorlaşabilir.

Zira farklı hesapları peşine düşüp takip eden farklı niyet kitlelerin bir vakit daha sonra kesintisiz aynı içerikleri tüketmeye başlaması söz konusu olabilir. Aslına bakarsanız, Instagram’ın gönderilerde Repost özelliğini yayına almamasının en büyük sebepleri arasında yer alıyordu.

Benzer içerikleri benzer anda farklı hesaplarda paylaşma durumu, sahiden hedef kitle odaklı paylaşımı da es geçmenize yol açıyor. Kişisel hesabınızda daha arkadaş canlısı metinler kullanırken, bir işletme için daha devlete ait bir dil kullanmak isteyebilirsiniz. böylece özelliği kullanırken aynı içeriği gaye kitlesi birbirine benzer olan hesaplarda paylaşmanızda fayda var.

Özelliği birincil kullanan isimlerden biri olan Zachary Shakked, özelliğin az da olsa kullanıcılara süre kazandırdığını açıklama ediyor.  Nitelik acilen bir fazla kişinin kullanımına açıldı. Bu yeni paylaşım özelliğini kullanımı ise epeyce kolay. iOS kullanıcıları, Instagram gönderi oluşturma ekranına geldiğinde metin ekleme ve etiketlerin aşağı içerik paylaşımı yapılan hesaplar ve açma-kapama tuşlarıyla karşılaşıyor.

Son olarak özelliğin Android kullanıcılarına ne zaman geleceği demin kesin olmadığını belirtelim. Benzer şekilde özelliğin ilerleyen zamanlarda hikayelerde de geçerli olup olmayacağı bilinmiyor.

bu vesileyle aylık 1 milyar etkin kullanıcı barajını aşmakta olan Instagram’ın, platformunda daha fazla içerik üretilmesi için yeni özellikler deneme ettiğini de belirtelim. Şirket, Android kullanıcıları için Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan fotoğrafları Instagram’da paylaşmayı kolaylaştırmak üzere yeni bir özelliği test ediyor.

Deneme aşamasındaki özellikleri keşfetmesiyle ünlü Jane Manchun Wong kadar fark edilen bu yeni özellik, Fotoğraflar kısayolunu içerik ekleme ekranına taşıyor.Bir Instagram Yetkilisi kadar doğrulanan bu özellik yalnızca Android kullanıcılarının ilgisine sunuluyor.

Instagram

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved