Kişisel Web Blog

Hyundai, merdiven çıkabilen aracı ‘Elevate’i tanıttı

09.01.2019
115
Hyundai, merdiven çıkabilen aracı ‘Elevate’i tanıttı

Dünyanın gözü kulağının olduğu büyük etkinlikler çoğu marka için de yeni ürün ve servislerini tanıtmaları, yenilenen marka imajlarını göstermeleri için büyük bir fırsat alanı. ABD’nin Las Vegas kentinde süren CES 2019 ise bu yıl yeniden fütüristtik sahnelerin canlandığı bir şölene döndü.

Güney Koreli araç üreticisi Hyundai, etkinlikte yürüyen otomobil konseptini tanıttı. Elevate ismini bölge araçlar Üstün Hareketlilik Arabulucu (UMV) olarak tanımlanan tanımlanıyor.

Bir UMV, bundan böyle hareketliliğin en üstteki noktası olan bir depremle ulaşılamayan alanlara gezi edebilir. Dört uzun robot ayağı olan iyice elektrikli araç sürücüsü olmadan hareket edebiliyor. Fazla sayıda algılayıcı ve kamera kadar peşine düşüp takip ediliyor. Araçlar, öncelikle yangın, yer sarsıntısı, fırtına gibi facia yardımlarında kullanılmak amacıyla tasarlandı. 

Hyundai’nin aktardığı bilgilere tarafından Elevate konsepti, belirtilen durumlar için farklı gövdeleri değişiklik özelliğine sahip modüler bir KONUT platformuna sahip. Robotik etap mimarisinde beş serbestlik derecesi ve tekerlek göbeği itme motorları bulunuyor. Tasarımı bir uçtan bir uca  ayrıca memeli ayrıca de sürüngen yürüyüşlerini taklit edebilen aracın otoyol ve sehir içinde de kullanabileceği  belirtiliyor.

CES 2019 Elevate Hyundai

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved