Kişisel Web Blog

Herhangi bir siteden veri çekmenizi kolaylaştıran uygulama: GetData

22.01.2019
143
Herhangi bir siteden veri çekmenizi kolaylaştıran uygulama: GetData
Herhangi bir siteden veri çekmenizi kolaylaştıran uygulama: GetData

İnternet ağı üstünde dağıtık halde fazla fazla data barınıyor ve gün geçtikçe sayısı da artmaya devam ediyor. Günümüzde bu dek büyük bilgi yığını varken bu verilere ulaşabilmek, verilerle oynayabilmek epeyce baskı. Bazı zamanlar web sayfalarından veri çekmek istiyoruz ve bilgi boyutu fazla artı olduğunda bu fiilen koskocoman bir iş gücüne ihtiyaç duyuyor. Gary Teh adlı yazılımcı bu problemi yaşamış ve side project olarak GetData adında bir uygulama geliştirmiş.

GetData uygulaması, bir chrome eklentisi olarak çalışıyor. Chrome tarayıcınıza yüklediğiniz bu eklenti ile data sürüklemek istediğiniz web sayfasına girerek eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Peşinde uygulamayı nasıl kullanacağınızla ilgili eklenti size rehberlik ediyor. Çekmek istediğiniz yapı data yığınını eklentiye tanıtıp ilerliyorsunuz ve alet öğrenmesi kullanan tatbik gösterdiğiniz yapıyı öğreniyor ve sizin için verileri sayfadan ayıklıyor.

Uygulamanın en sinyâl özelliklerinden biri ise sayfalama yapılmış web sayfalarında da dürüst çalışması. Örneğin altında görebileceğiniz gibi sayfalama üretilmiş bir web sayfasında uygulamaya sayfalamanın nasıl çalıştığını öğreterek diğer sayfalardaki devam eden içerikleri de çekebiliyorsunuz.

Web sayfasından çektiğiniz verileri json ve csv formatında indirebiliyor, oluşturduğunuz bu akıllı sorguyu zamanlayarak açıklanmış periyotlarla tekrarlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu şekilde periyodik olarak takip etmek istediğiniz verileri bu vasıta tamamen elde edebiliyorsunuz.

1 ücretsiz ve 3 farklı ücretli paketi yer alan GetData uygulamasını, community paketini seçerek bedava bir şekilde kullanabilir, test edebilirsiniz. Bedava giriş paketi aylık 500 kayıt indirme limitine sahip. Hem daha artı indirme limiti veya tarama sıklığı, taranan verinin profile özel olması gibi ekstra ayarlar ile oynamak isterseniz de ücretsiz hesabın sizin için yeterli olmayacağını hatırlatalım.

GetData

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved