Kişisel Web Blog

Hayatını Instagram’da sorulara gelen cevaplarla adeta Bandersnatch deneyiminde yaşayan adam

22.01.2019
112
Hayatını Instagram’da sorulara gelen cevaplarla adeta Bandersnatch deneyiminde yaşayan adam
Hayatını Instagram’da sorulara gelen cevaplarla adeta Bandersnatch deneyiminde yaşayan adam

Manchester odaklı hayat blogu ManchestersFinest.com yazarlarından Ben Brown, sitenin Instagram hesabını takip edenlere bir Bandersnatch deneyimi yaşattı. Sabahtan yataktan kalktığı andan ertesi gün olana dek hayatına ait tüm kararları takipçilerin vermesini sağlayan Brown, sitenin Instagram’daki içerik deneyimini bir üst seviyeye taşıdı.

Ilk etapta 10 bin kişinin katılım gösterdiği bu Bandersnatch deneyiminde toplam 27 bin oy kullanıldı. Güne saat 10.00’da bir soru eşliğinde başlayan Brown, takipçilerine soru sormak için Instagram’ın anket çıkartmalarını kullandı. Brown’ın takipçilerine birincil sorusu ise güne başlatmak için sabahtan kahvesi mi yoksa Jagermeister mi içmesi gerektiği oldu. Cevaplar doğrultusunda güne Jagermeister ile başlayan Brown, günün geri kalanındaki seçimlerini de takipçilerine bıraktı.

Giysilerini, kahvaltısını, bineceği vasıtaları ve yiyeceği öğünleri zeka takipçilerine seçtiren Brown, alışılmadık bir gün yaşayarak takipçileri mutlu etmeyi başardı. yine de her kararı eksiksiz olarak yerine getiremeyen Brown, otostop çekmekten yorulduğu sırada takipçilerinden kendilerini arabayla muhakkak bir noktaya bırakmasını da istedi.

Bütün 24 saat her tarafında hayatını takipçilerin isteklerine kadar şekillendiren Brown, imajında sakal traşı ve dövme gibi daha kalıcı değişiklikler de yaptı. Bütün işlem her tarafında oldukça çok içki bitiren Brown, gecenin sonunda takipçilere eve gitme seçeneğini sunduğunda, takipçiler onu maceraya devam etmesini seçim etti.

Takipçilerinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan Brown, bu deneyimi sonlandırdıktan sonra sitede her adımı ele aldığı bir içerik yayınladı. Bütün bu işlem her tarafında alınan kararlara baktığımızda kullanıcıların, Brown’ın iyiliğini düşünmekten çok eğlenmeyi tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Bandersnatch Black Mirror: Bandersnatch Instagram

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved