Kişisel Web Blog

Harley-Davidson elektrikli motosikleti için ön sipariş almaya başladı

08.01.2019
113
Harley-Davidson elektrikli motosikleti için ön sipariş almaya başladı

Harley-Davidson tarafından geliştirilen elektrikli motosiklet LiveWire ayrıca Harley-Davidson tutkunlarının hem de teknoloji meraklılarının oldukça ilgisini çeken bir motor oldu. Tanıtıldığı günden bu yana yeni detayların dört gözle beklendiği elektrikli motor yakında yollara çıkacak.

CES 2019 bünyesinde Harley-Davidson tarafından fiyatı ve tarih detayları açıklanan Harley-Davidson, yeniden ilgi odağı olmayı başardı. Harley-Davidson’ın tahmini çıkış tarihini öne çekmesi ilk olarak dikkatimizi çekiyor. Çünkü Harley-Davidson LiveWire motosikletlerin Ağustos 2019 itibariyle yollarda olacağına dikkat çekici ediyor. aynı zamanda ön sipariş almaya da başlayan Harley-Davidson yeni elektrikli motorsikletinin açılış fiyatını da 29 bin 799 dolarak belirlemiş.

Ön siparişler şimdilik sadece ABD’den verilebiliyor. Harley-Davidson sonraki aşamada LiveWire’ın hangi pazarlara açılacağı ile ilgili bir bilgi vermedi. Oysa ilk görsellerinde turuncu rengiyle tepe belirten LiveWire’ın bambaşka renk alternatifleri de motorun ön siparişe açılmasıyla ortaya çıktı. Web sitesinde motorun turuncu, sarı ve siyah edinmek üzere üç bambaşka renk seçeneği mevcut olacak.

Harley-Davidson zinde elektrikli motoru sayesinde 0’dan 100’e sadece 3.5 saniye içerisinde çıkabilen bir motor. aynı zamanda alışılageldik Harley-Davidson motor gürültüsünü aratır mı agnostik fakat Harley-Davidson’ın kendine has bir elektrikli motor sesini sahiplendiğini de görülüyor. Keza LiveWire’ın tek şarjla takriben 180 kilometrelik menzile sahip olacağı belirtiliyor.

Michelin lastiklerle gelecek Harley-Davidson LiveWire‘ın tüm süspansiyon ve gövdesinde Harley-Davidson kalitesinden taviz verilmemiş. bununla birlikte motorda 4.3 inç büyüklüğünde dokunmatik bir bilgilendirme ekranı da sizi bekliyor. Şoför hız, menzil ve sıkıntı bilgilerini bu ekran üzerinden peşine düşüp takip edebiliyor. Bunun yanı sıra ekran üzerinden müzik bilgisi ve navigasyon takibi yapmak da mümkün hale getirilmiş.

Harley-Davidson özellikle son yayınladığı yeni bir video ile birlikte LiveWire’ın akıllı özelliklerine de gönderme yaptı. H-D Connect adı verilen başvuru formu tamamen, motosikletinizi akıllı telefonunuzla eşleyebileceksiniz. Bu Nedenle motosikletinizle ilgili bütün detayları akıllı telefonunuz üzerinden görmeniz muhtemel ışık halkası gelecek. Bu videoyu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

CES 2019 H-D Connect Harley Davidson LiveWire

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved