Kişisel Web Blog

GSM operatörlerinin abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

05.02.2019
104
GSM operatörlerinin abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında şecere sorgulama özelliği ile dikkatleri çeken e-Devlet, önemli özellikler kazanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığı ile birlikte tüm bakanlarlıkların ve ilgili kurumların katılımıyla gerçekleştirilen Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı‘nda kayda değer kararlar alındı.

Elektrik ve doğalgaz abonelikleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek

Açıklanan kararlara kadar Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörleri için yapılacak olan abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Konuyla ilgili bir açıklama da paylaşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yapısal bir değişim gerçekleştirildiğini ve stratejik kararların çabucak alınıp uygulandığını belirtti.

Yeni sistemle beraber başlayan stratejik dönüşümün sahada vatandaşa yansıdığı alanlardan birinin de e-Devlet olduğunun altını çizen Oktay, uzun süredir üzerinde çalıştıkları bürokrasinin azaltılması ve kamuda işlerin transparan ülkü getirilmesini sağlayacak e-Devlet sistemini iyi bir noktaya taşıdıklarını da dile getirdi.

Kamunun vatandaşlara, özel sektöre ve kendisine verdiği hizmetlerin koskocoman bir bölümünü e-Devlet’e entegre ettiklerini de gösteren Oktay, 2019 yılının ardına kadar eDevlet entegrasyon çalışmalarını Cumhurbaşkanlığı Dijital Değişim Ofisi’nin koordinasyonunda bütün bakanlık ve kurumlarda tamamlayacaklarını da iletti.

Vatandaşların en çok vaktini alan işlemlerden birisinin abonelik işlemleri olduğunu bildiren Oktay, bu konuya bilhassa tartı verdiklerini ve uzun süredir bu alanda manâlı bir araştırmalar yürüttüklerini de belirtti. Elektrik, doğalgaz ve GSM operatörleri için yapılacak olan abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebileceğini belirten Oktay, benzer vakit da aboneliklerin sona erdirilmesinin de sistem üzerinden yapılabileceğini de aktardı.

Son olarak kamudaki sistemlerin birbirleriyle bütünüyle entegrasyonunu tamamlayacaklarını da ileten Oktay, yapay akıl dahil ileri teknolojileri etkin bir şekilde uygulayacaklarını da dile getirdi.

E-devlet GSM

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved