Kişisel Web Blog

GSM operatörlerinin abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

05.02.2019
103
GSM operatörlerinin abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek!
GSM operatörlerinin abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

Ayrıca Çin’in ayrıca de dünyanın en büyük firmalarından biri olan Tencent, otomotiv sektörüne adım atıyor. Tencent, bu hamle için GAC GroupGuangzhou Public Transport Group ve başka yatırımcılar ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Söz konusu iş birliği çerçevesinde şirketler toplamda 150 milyon dolarlık karşılıklı bir yatırım yapacaklar.

Güney Çin’de yer alan Guangzhou belediye hükümetinin bir kolu olarak hizmet veren GAC Group’un temelde bir araba üreticisi olduğunu da ekleyelim. 150 milyon dolarlık yatırım ile kurulacak olan yeni şirketin yüzde 35‘i GAC Group’un, yüzde 25‘i Tencent’in ve son olarak yüzde 10‘u ise Guangzhou Public Transport Group’un olacak.

Söz konusu ortak yatırımın Tencent ve GAC Group’un ilk iş birliği olmadığını da ekleyelim. Tencent ve GAC Group, 2017 yılında benzer otomobiller ve zeki sürüş deneyimi oluşturabilmek için beraber çalışmışlardı. 150 milyon dolarlık müşterek yatırımın en kayda değer kısmı ise Tencent gibi oyun ve internet alanında çoğalan bir şirketin otomotiv alanına adım atması.

Çin merkezli şirketlerin belediyelere yan otomobil üreticileri ile iş birliklerini gittiğini de ekleyelim. Andırmak icabında Uber göre satın alınan Didi Chuxing de geçtiğimiz hafta Çin hükümetine ast olan BAIC ile karşılıklı bir yatırım yapacağını açıklamıştı. Son olarak Tencent’in bugün diğer bir yatırım haberi ile karşımıza çıktığını da ekleyelim. Singapur merkezli Go-Jek girişimi Google, JD.com Inc. ve Tencent’ten 1 milyar dolar yatırım aldığını duyurdu.

GAC Group Guangzhou Public Transport Group tencent

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved