Kişisel Web Blog

Google Maps’in AR navigasyon özelliği kısa zaman sonra kullanıma sunulacak

11.02.2019
98
Google Maps’in AR navigasyon özelliği kısa zaman sonra kullanıma sunulacak

BAŞLANGIÇTA geçtiğimiz Ağustos ayında karşımıza meydana çıkan Google Haritalar‘ın artırılmış hakikat destekli navigasyon özelliği uzun süren bekleyişin peşinde test sürecine başladı. Google’ın Wall Street Journal ile paylaştığı bilgilere kadar laf konusu özellik şu lahza test aşamasında.

Paylaşılan bilgilere göre kısa bir vakit daha sonra kullanıma sunulacak olan AR navigasyon özelliği, zeki telefonunuzun arka kısmında bulunan kamera baştan sona kullanılabiliyor. Yürüme odaklı navigasyon çözümleri için kullanılması planlanan Google Maps‘in AR navigasyon özelliği, bilhassa bulunduğu kenti yürüye yürüye ziyaret etmek isteyen kullanıcılar için epeyce başarılı bir alternatif olacak gibi görünüyor.

Şu lahza için deneme sürecinde olan Google Maps’in AR navigasyon özelliği, Google Maps’in yerel rehberleri tarafından test ediliyor. Epeyce basit bir kullanım mantığına sahip olan AR navigasyon özelliği, kamera üzerinde meydana çıkan oklar doğru kullanıcısının nereye gideceğini betimleme ediyor. Tabii oysa bu özelliğin telefonunuzun pil ömrünü manâlı ölçüde düşüreceğini de ekleyelim.

Laf konusu artırılmış realite destekli navigasyon teknolojisinin halihazırda kullandığımız herzamanki navigasyon teknolojisinin yerini almasının beklenmediğini de ekleyelim. AR navigasyon özelliğinin bilhassa karışık durumlarda kullanılmak için tasarlandığını da ekleyelim. Google Maps’in AR navigasyon özelliğinin bütünüyle ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

AR navigasyon Google Maps

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved