Kişisel Web Blog

Google, aramalarda trendleri göstermeyi test ediyor

14.01.2019
125
Google, aramalarda trendleri göstermeyi test ediyor
Google, aramalarda trendleri göstermeyi test ediyor

Şimdiye kadar arama trendlerini Google Trends üzerinden kullanıcılarıyla paylaşan Google, arama çubuğunda popüler aramaları gösterme özelliğini deneme ediyor. Şimdilik yalnızca mobil tarayıcıda görünen popüler aramaları görebilmek için Google’a antre yapmış olmanıza da gerek yok.

Arama motorunda karşımıza çıkan popüler aramalar ile Google Trends’deki günlük ve hemen olan trendleri karşılaştırdığımızda, sonuçların birebir aynı olmadığın görüyoruz. Bu noktada sunulan popüler arama sonuçlarının kişiselleştirilmiş olduğunu anlatmak muhtemel. Ancak bu kişiselleştirmenin, ülkenin yanı sıra şehir veya semt bazında olup olmadığına dair hemen şimdi emin bir bilgimiz değil.

öte taraftan Müge Anlı’nın programında yaşanan tutuklamayla birlikte bu haftanın gündemine oturan Palu ailesinin arama trendlerinde ilk sıraya yerleşik olması o kadar de şaşırtıcı değil. yine de Google Trendlerinin arama motorunda görünmesi, bir vakit daha sonra arama trendlerinin görünürlüğünü de etkileyebilir.

Bu noktada geçtiğimiz ay Facebook’un baştan yayına elde etmek üzere test ettiği arama çubuğu reklamlarının yakında Google’da da yerini alacağını söyleyebiliriz. Böylece işletmeler, yalnızca arama sonuçlarında değil, bununla birlikte arama çubuğunda da birbirleriyle rekabet etmeye başlayabilir.

Google Google Aramalar

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved