Kişisel Web Blog

Google arama trendleri ile ilgili ilk oyun kullanıma sunuldu

26.12.2018
307
Google arama trendleri ile ilgili ilk oyun kullanıma sunuldu

Dünyanın en önemli arama motoru konumunda olan Google, yalnızca 2018 yılının arama trendlerine odaklanan bir oyunu kullanıma sundu. Game of the Year isimli oyun temelde 2018 yılının popüler arama sonuçlarına odaklanan bir deneme olarak karşımıza çıkıyor.

Her sene platformunda en çok aranan olay, sözcük ve kişileri ayrıntılı olarak paylaşan Google, 2018 yılında bu ritüele bambaşka bir soluk getirmek istemiş gibi görünüyor. öncelikle bu konu ile ilgili bir oyun geliştiren Google, 2018 yılındaki arama sonuçları ile ilgili kendini test etmek isteyen kullanıcılar için de başarılı bir alternatif sunmuş oldu.

Toplamda 20 sorunun yer aldığı Game of the Year isimli oyunda bonus turları da mevcut durumda. Google’ın oyununda her dürüst cevabınızda veya bonus turunuzda elde ettiğiniz dürüst sonuçlar ile puan topluyorsunuz. Toplamda 3 adet yanlış yapma hakkınız olduğunu da ekleyelim toplamda 3 hatalı yaptığınızda oyun bitiyor.

Türkçe dil desteği yok

Maalesef Game of the Year oyununun Türkçe dil desteği bulunmadığını ve soruların Türkiye özelinde yok küresel ölçekte hazırlandığını da belirtelim. Dilerseniz Game of the Year oyununu ücretsiz bir şekilde buradan oynayabilirsiniz.

Game of the Year Google

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved