Kişisel Web Blog

Google Adwords için yeni bir arama aracı: Wonder Search

24.01.2019
96
Google Adwords için yeni bir arama aracı: Wonder Search

Google reklamlarında kullanabileceğiniz anahtar kelimeler hakkında daha pozitif veri almanızı karşılayan Wonder Search, sahiden epeyce basit bir arama aracı. Tek bir işlev üzerine odaklanan Wonder Search, UI tasarım ve SEO hizmeti veren From The Future ajansının bağlı ürünü.

Web tabanlı Wonder Search’ü kullanmak ise epeyce basit. Google arama reklamlarında veya SEO içeriklerinde göstermek istediğiniz anahtar kelimeleri arama boşluğuna yazarak bir kaç saniye bekliyorsunuz.

Ardındaki site size bu anahtar kelimelerin hacmini, tıklama başına maliyetlerini ve rekabet oranını gösteriyor. Bu verilerin daha aşağı kısmında ise anahtar kelimelerle ilişkili diğer anahtar kelimelere yer veriliyor.

Bu Nedenle reklam kampanyalarını oluştururken anahtar sözcük setlerinizi bu verilere tarafından şekillendirebiliyorsunuz. Benzer şekilde SEO içerikleriniziden daha iyi optimize etmeniz sağlanabiliyor. giderken ilişkili kelimelerin CSV dosyası olarak indirilebileceğini de belirtelim.

Ürünü deneyen ProductHunt kullanıcılarının yorumlarına baktığımızda  genellikle üründen hoşnut kaldıklarını görüyoruz. Ürünü uygulamak için antre yerine getirmek zorunda olunmaması ve kıymetli verileri kolayca kullanıcıların önün çıkarması ürünün avantajları aralarında yer alıyor.

gerçi Wonder Search’te Ingilizce dıştan yapılan aramalarda ilişkili sonuçların çıkmaması kullanıcıları üzüyor. öte yandan girişimin kurucusu Nick Eubanks dil desteğinin gelecek dönemde geliştirileceğini belirtiyor.

Şimdilik tek bir özelliğe odaklanmasıyla MVP olarak karşımıza meydana çıkan Wonder Search’e yeni özellikler eklenmesi de laf konusu olabilir. Zira ürün bu haliyle aynı hizmet sunan çoğu bedava araç ile rekabet etmek zorunda kalıyor. Rakiplerinden Keywords Everywhere ise en çok öne çıkan ad.

Wonder Search

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved