Kişisel Web Blog

Gmail’de hayatı kolaylaştıracak 4 yeni özellik

23.01.2019
119
Gmail’de hayatı kolaylaştıracak 4 yeni özellik
Gmail’de hayatı kolaylaştıracak 4 yeni özellik

Gmail, kimi kullanıcı için zorunlu olan, kimisi için de herhangi bir değişikliğe neden olmayacak yeni butonlarını tanıttı. Yazıları üstü çizili çekilde yazmaya olanak karşılayan “strikethrough” butonu, yaptığını geri almaya yarayan “undo” ile tekrar etme butonu “redo” Gmail’e yakın zamanda eklenecek butonlar olarak karşımıza çıkıyor. aynı zamanda e-postaları indirebilme özelliğinin de faal edileceğini belirtelim.

Gmail bu kısayolları e-posta oluşturma penceresindeki biçimlendirme seçenekleri çubuğuna ekliyor. En solda yer alan kısımda kullanıcılar, bundan böyle klavye komutları yerine undo/redo düğmesini kullanarak yazıları geri alıp yineleyebilecekler. Hem kullanıcı geri bildirimlerinden yola meydana çıkan Gmail, şeridin diğer tarafına da bir çizgi ekliyor. Bu da yazıların üstünün çizilmesine olasılık sağlayacak.

Undo/Redo (Geri Al / Yinele): Bir eylemi geri almanız gerekiyorsa ve bunu yaparken kullandığınız klavye kısayollarından dolayı e-posta taslağınızın içeriğini yanlışlıkla siliyorsanız, bunu ilk elden tek butonla yapabileceksiniz. Geri aldığınızda, tekrar etme seçeneğinin de olmasını isteyenler için iki buton birlikte eklendi.

Strikethrough (Üstü çizili): Üstü çizili yazılar, bir şeyin tamamlandığını veya düzenleme önerisi olarak kullanılabileceğini gösteren görsel bir sinyâl olarak karşımıza çıkıyor. Gmail’in bu yeni butonu eklemesinin en büyük niçin ise kullanıcı geri bildirimi diyebiliriz.

Bunlara ilave olarak, Gmail’deki e-postalar rfc822 formatında bir .EML dosyası olarak indirilebilecek. Bu da e-postanın içeriğini ve diğer istemciler kadar tanınan formattaki diğer ekleri içeriyor. “Mesajı indir” seçeneği de web üstünde taşma menüsünde bulunacak. İndirmenin yanında .EML dosyaları e-posta eki olarak gönderilebilecek.

Tüm bu özellikler, önümüzdeki haftalarda bütün kullanıcılar için faal edilecek.

Gmail redo strikethrough Undo

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved