Kişisel Web Blog

GitHub özel depoları sınırsız ve ücretsiz yaptı

08.01.2019
112
GitHub özel depoları sınırsız ve ücretsiz yaptı

Geliştiricilerin vazgeçilmez araçlarından biri olan GitHub, bugüne değin verdiği ücretsiz hizmetleri çerçevesinde herkese açık kodların sınırısız şekilde paylaşılmasına müsade veriyordu. Oysa projelerini herkese açık değil de el altından depo etme isteyen kullanıcılara ücretli bir model sunuyordu. GitHub, bu ücretli özelliğinden vazgeçerek bu kuytu depolama hizmetini de ücretsiz vermeye başladı.

GitHub kullanıcıları artık sınırsız sayıda özel projesini GitHub bünyesinde depolayabilecek. bununla birlikte burada her bir projeye 3 kişiye değin iştirakçi da atayabilecek. GitHub ücretsiz üyeliğine yeni bir nitelik eklerken, bireyselden çok kurumsal çözümlere yönelecek gibi gözüküyor. GitHub hali hazırda bireysel kullanıcılar için Pro üyeliğini aylık 7 dolara, kurumlar için aylık modelini ise kullanıcı başına 9 ve 21 dolar elde etmek üzere iki öbür türde fiyatlıyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında Microsoft göre satın alınan GitHub ile ilgili pek fazla kullanıcı üzüntü sahibiydi. Endişeler karşı kullanıcıları rahatlatan direktifler yapan Microsoft, GitHub’ın bedava özelliklerine dokunmayacağının garantisini vermişti. Hatta sonra attığı adımlarla bazı ücretli paketleri de ücretsiz hale çeviren Microsoft, acilen de bu hamlesiyle öyle çok GitHub kullanıcısının gönlünü kazanmış oldu.

Github

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved