Kişisel Web Blog

Girişim hızlandırma programı Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek

15.01.2019
111
Girişim hızlandırma programı Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek
Girişim hızlandırma programı Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek

QNB Finansbank‘ın girişim hızlandırma programı olan Fincube, 2018 yılının son günlerinde karşımıza çıkmıştı. QNB Finansbank Genel Müdürlük Binası olan Kristal Kule’de bulunan Fincube, birincil girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek. Fincube’ün herhangi bir son uygulama tarihine sahip olmadığını belirtelim.

Eğer Fincube içinde yer elde etmek isteyen bir girişimseniz 6 Şubat tarihinden önce başvurmanızı öneririz. Yenilikçi ve ölçeklenebilir bir meslek modeli olan, iş fikrini geliştirmek ve başarıya ulaştırmak için kendisini elinden geleni yapmaya adamış, yetkin bir ekibi bulunan, şirketleşmiş ya da şirketleşmemiş tüm girişimlerin Fincube’e başvurabileceklerini de ekleyelim.

Girişimlerin değer biçme süreçlerinde ise fikrin ne dek reformcu olduğu, girişimin geliştirdiği teknoloji, meslek modeli ya da kullanıcı deneyiminde yarattığı yenilikler gibi etkenler bulunuyor. Fikirlerin sürdürülebilir meslek modellerine dönüşmesine destek olmayı kendine misyon edinmiş öbür disiplinlerden insanların bir araya geldiği inovasyon odaklı bir ekipten oluşan Fincube, programa katılacak girişimlere öyle fazla fayda sağlıyor.

5 bin dolar mali takviye sağlanacak

Desteklediği girişimlere takım başına 5 bin dolar finansal takviye de sağlayacak olan Fincube, girişimlere program baştan başa bir büro alanı da ödev edecek. Bu sayede girişimlerin Fincube ekibi ile yakın bağlantı halinde çalışarak ihtiyaç duydukları destekleri alabilmeleri hedefleniyor.

Girişimlerin, mentorluk, danışmanlık, teknik altyapılar desteği, verimliliği artıracak birçok yazılım ve servise erişim ile meslek bağlantılarının sağlanması gibi yardımlarla da hızlanmaları sağlanacak. Program sonunda açıklanmış dönemlerde gerçekleştirilecek demo günlerinde girişimlerle banka üstteki yönetimi ve Türkiye ekosisteminin kayda değer yatırımcılarının bir araya getirileceğini de belirtelim.

Birlikte çalışacağı girişimlerle ortaya gerçek iş sonuçları çıkarmayı hedefleyen Fincube, bunu sağlayabilmek için böylece çok bambaşka teşebbüs ile görüşüp ihtiyaçlarını dinleyerek hızlandırma programlarını buna kadar oluşturdu. Programın öne çıkan avantajlarının başında ise banka içi ve dışından fazla mentor desteği, ofis imkanı, mali destekler, danışmanlıklar, eğitim ve teknoloji destekleri ve sunulan PoC imkanı geliyor.

Fincube’ün Google Cloud’dan Amazon Web Services’e, Paraşüt’ten Wirecard’a değin o kadar fazla işyeri ile iş ortağına sahip olduğunu da ekleyelim. Söz konusu meslek ortaklıkları ile programa katılacak olan girişimlere takriben 200 bin TL‘ye varan indirimler sağlanacak.

Programa dilekçe yapıp birincil aşamayı geçen girişimlerle yüz yüze görüşecek olan Fincube ekibi, beğenilen girişimleri Pitching Day’e davet edecek. Pitching Day‘de girişimler, Fincube ekibi ve QNB Finansbank üst yönetiminden oluşan bir jüriye sunumlarını gerçekleştirecekler.

Programa dahil olan girişimler ile 1 + 3 ay olmak üzere toplam 4 ay her tarafında beraber Fincube’de yer alacak. Ilk bir ayı ortak test süresi olarak konumlandırıldığını da ekleyelim. Dilerseniz QNB Finansbank’ın teşebbüs hızlandırma programı olan Fincube’e buradan başvurabilirsiniz.

Fincube QNB Finansbank

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved