Kişisel Web Blog

Gimbal ve sinema ekipmanları üzerine odaklanan yerli girişim: Trexo İnovasyon

26.12.2018
199
Gimbal ve sinema ekipmanları üzerine odaklanan yerli girişim: Trexo İnovasyon
Gimbal ve sinema ekipmanları üzerine odaklanan yerli girişim: Trexo İnovasyon

Gimbal ve sinema ekipmanları üzerine çözümler üretmek için kurulan yerli bir teşebbüs olan Trexo İnovasyon, stabil, akan ve hareketli kamera görüntüleri kaydetmenize imkan tanıyan Trexo Arc ürünü ile karşımıza çıktı. Serdar Kılıçbay, Serhat Kılıçbay ve Mahmut Kılıçbay kadar 2015 yılının Ocak ayında kurulan Trexo İnovasyon, şu an için 5 karakter bir takım tarafından yönetiliyor.

Takriben 3,5 yıl içinde geliştirilen Trexo Arc ürünü, temelde 3 eksenli bir gimbal. Kameranın üzerine bağlandıktan sonradan hiçbir takma sökme ya da ayar gerektirmeden çantasına girebilen ve her tarafta ayar gerektirmeden çantadan çıkarılarak 20 saniye içinde çalışmaya hazırlanmış olan Trexo Arc’ın 3 eksende bulunan motorları hiçbir kısıtlama olmadan 360 derece dönebiliyor.

3 bin 400 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olan Trexo Arc, 10 saate değin çekim, yüz takibi, 6 kg’ye dek kamera nakliye ve timelapse video çekimi gibi özelliklere sahip. Trexo Arc’ın zeki telefonlar için değil DSLR fotoğraf makineleri için geliştirildiğini de ekleyelim.

8 bin 849 TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu

Özellikle yurt dışında DJIZhiyun ve Freefly Systems gibi rakiplere sahip olan Trexo İnovasyon, birincil ürünü olan Trexo Arc gimbalını ülkemizde satışa sundu. 8 bin 849 TL fiyat etiketine sahip olan Trexo Arc, yerli bir gimbal denemek isteyenler için oldukça başarılı bir alternatif gibi görünüyor.

Trexo İnovasyon’un gimbal aksesuarları ve öteki sinema ekipmanları üzerinde Ar-Ge çalışmalarına devam ettiğini de ekleyelim. Halihazırda daha minik bir gimbal modeli ve hareket tekrarı sağlayabilen bir hareket denetleme sistemi üstünde çalışan Trexo İnovasyon, gelecekte yeni ürünlerle karşımıza çıkacak.

Bugüne değin herhangi bir yatırım almayan Trexo İnovasyon, TÜBİTAK’tan 86 bin TL Ar-Ge desteği aldı. Gelecekte dünya çapında tanınan ve tercih edilen bir sinema ekipmanı üreticisi olmayı hedefleyen Trexo İnovasyon, yarattığı ekosistem ile birlikte ülkemizdeki tasarımcıların, mühendislerin ve üreticilerin kolektif çalışması ile üretilen ürünleri ulaştırabildikleri değin çok kişinin eline ulaştırmayı planlıyor.

Mahmut Kılıçbay Serdar Kılıçbay Serhat Kılıçbay Trexo Arc Trexo İnovasyon

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved