Kişisel Web Blog

Getir’e isteyen herkes ortak olabilecek: Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruldu

06.02.2019
201
Getir’e isteyen herkes ortak olabilecek: Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruldu
Getir’e isteyen herkes ortak olabilecek: Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruldu

Geçtiğimiz Ocak ayında anında teslimat servisi Getir‘in önümüzdeki birkaç ay içerisinde yemek yemek siparişi servisini hayata geçireceğini sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza meydana çıkan Getir, Getir Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu kurdu. Girişim sermayesi yatırımı olarak sadece Getir Perakende Lojistik A.Ş.’ye yatırım yapacak olan Getir Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu, Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş. Anapara Piyasası Kurulu’ndan (SPK) lisanslı kaliteli yatırımcılara hizmet veren bir fon yönetim şirketi olarak hizmet verecek.

Re-pie tarafından paylaşılan bilgilere tarafından Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun asgari yatırım miktarı 100 bin TL. Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun son 2 yılı tasfiye dönemi almak üzere toplamda 7 yıllık bir yatırım fonu olduğunu da ayrıca belirtelim.

Paylaşılan bilgilere kadar Getir Perakende Lojistik A.Ş. halka arz olur ise ya da şirkette teftiş değişikliği olur ise aynı fiyattan Fon’u satma hakkına da sahip durumda. Bu opsiyonlar gerçekleşmez ise şirket 7 yıl sonunda şirket paylarını enflasyon + yüzde 3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı da taahhüt ediyor. Fonun şirket onayı ile paylarını 3. kişilere ödev edebileceğini de belirtelim.

Katılma payları elde edildikten sonra kaliteli yatırımcılar aralarında pay devri gerçekleştirmek da olası. Söz konusu pay devri, Borsa İstanbul Kaliteli Yatırımcı Operasyon Pazarı’nda ya da Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) üzerinden yapılabilecek. Demin Getir kadar konu ile ilgili resmi bir izah etme yapılmadığını da ekleyelim. Getir Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Getir Getir Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved