Kişisel Web Blog

Fortnite 2018 yılında iPhone ve iPad’lerden 455 milyon dolar kazandı

10.01.2019
103
Fortnite 2018 yılında iPhone ve iPad’lerden 455 milyon dolar kazandı

Geçtiğimiz Haziran ayında Fortnite’ın iOS platformunda 90 günde 100 milyon dolar kazandığını sizlere aktarmıştık. Uygulama çözümleme firması Sensor Tower‘ın paylaştığı yeni bir rapora tarafından Fortnite, 2018 yılında iPhone ve iPad modellerinden toplamda 455 milyon dolar kazandı.

2018 yılının en çok kazanan oyunlarından biri olan Fortnite, geçtiğimiz yılın Mart ayında iOS platformu için kullanıma sunulmuştu. Kısacası toplamda 455 milyon dolar kazanmayı başaran Fortnite, iOS platformundan günlük sıradan 1,6 milyon dolar kazandı.

Bu haberi ilginç kılan ise Fortnite’ın iOS platformu için iyice bedava durumda olması. iOS platformunda büyük bir gelir elde eden Fortnite, bu geliri oyun içi satın alma seçenekleri ile elde etti. Oyunun Android platformu için kullanıma sunulduğunu da ekleyelim. Ama Google Play aracılığı ile sunulmayan oyun sadece belirli Android modellerinde oynanabiliyor.

Yalnızca Aralık ayında 69 milyon dolar kazandı

bu nedenle Android cihazlar üzerinden elde edilen kazanç maalesef hesaplanamıyor. Algılayıcı Tower’ın paylaştığı bir diğer veri ise Fortnite’ın Aralık ayı performansı ile ilgili. Paylaşılan bilgilere tarafından Fortnite yalnızca Aralık ayında iOS platformunda 69 milyon dolar kazandı.

Aralık ayında iOS platformunda 5,2 milyon kere indirilen Fortnite, Kasım ayı ile kıyaslandığında yüzde 59 oranında daha fazla indirildi. Fortnite’ın iOS versiyonunun bugüne dek toplamda 82,6 milyon kere indirildiğini de ekleyelim. Fortnite’ın en büyük rakibi konumunda olan PUBG Mobile ise 2018 yılında iOS platformunda yalnızca 100 milyon dolar kazanmayı başardı.

Fortnite iOS Sensor Tower

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved