Kişisel Web Blog

Ford, Explorer serisine Hibrit modeli ekliyor

15.01.2019
120
Ford, Explorer serisine Hibrit modeli ekliyor
Ford, Explorer serisine Hibrit modeli ekliyor

Araba dünyasında her sene merakla beklenen Detroit Araba Fuarı dün ziyaretçilerine kapılarını açtı. Lider vasıta üreticileri, en yeni araçlarını ve teknolojik araç özelliklerini tanıtırken, etkinliğe şimdiden elektrikli araçlar damgasını vurdu.

Bugüne kadarki en geniş Explorer SUV serisini tamamlayan Amerikan vasıta üreticisi Ford, etkinliğin birincil gününde meraklılarına serinin hibrit modelini tanıttı.

Explorer Hybrid, gezgin ve şoför konforuna yönelik farklı alanlara yönlendirilmiş özellikleri  ile dikkatleri üstüne çekiyor. öte taraftan araçların bir dizi teknoloji, zorlama ve verimlilik karşılayan yenilikleri ile de bir seriyi tamamladığına tanık oluyoruz.

Explorer Hybrid, Ford’un ekonomik olarak sunduğu bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Vasıta tek depoluk bir dolum ile yerinde arazi ve hava koşullarında 800 kilometrelik bir yolu kat edebiliyor. 318 at gücünde olan Explorer Hybrid, 3.3 litrelik bir V6 motorunun ve 10 ileri otomatik şanzımanın içine yerleştirilmiş bir elektrik motoruyla kombine oluyor. 

Explorer Hybrid, deri oturma yüzeyleri, ısıtmalı arkadaki koltuklar, kablosuz çok miktar pedi gibi standart donanımlara sahip. Keza, trafikte trafik uyarı sistemi olan âmâ nokta monitörü, şerit tutma yardımı, ileriye dürüst çarpışma sistemi olan Ford’un Co-Pilot360 serisi dingin ve etkin emniyet özellikleri serisinin tamamını da destekliyor. Aracın arkadaki tamponunda yer alan “hibrit” rozeti, araç dış tasarımında tek büyük farklılaştırıcı olarak karşımıza çıkıyor.

öte yandan geçtiğimiz günlerde prototipi tanıtılan Ford Performance’ın en yeni SUV’u olan Explorer ST, 400 beygir gücüne sahip. Çift turbolu 3.0 litrelik bir V6 motoru olan Explorer ST’nin saatte azami hızı 240 kilometre olarak kayıtlara geçiyor. Explorer ST’nin üst paketleri olarak ST Street ve ST Track adında iki paket belirleyen Ford, yüksek segmentte araçlarını konumlandırıyor. 

Ford, 2020 Explorer Hybrid için bir satmak tarihi veya fiyatını henüz açıklamadı. Ama, modelin ABD’de sene sonundan önce bayilere girmesi bekleniyor.

Explorer Hybrid Explorer ST Ford

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved