Kişisel Web Blog

Fiyat karşılaştırması yapan tarayıcı eklentisi: CebiniKoru

12.02.2019
141
Fiyat karşılaştırması yapan tarayıcı eklentisi: CebiniKoru
Fiyat karşılaştırması yapan tarayıcı eklentisi: CebiniKoru

Bir tarayıcı eklentisi olan CebiniKoru, online alışverişlerinizin fiyat araştırması aşamasında size vakit kazandırmak istiyor. Şimdilik sadece Chorme ve Opera üzerinde çalışan bu eklenti baştan sona ilgilendiğiniz ürünün en ucunuzu hakiki zamanlı olarak bulabiliyorsunuz. bununla birlikte fiyat alarmı özelliğine de sahip olan CebiniKoru eklentisi, almak istediğiniz ürünün fiyatı istediğiniz seviyeye düştüğünde size haber veriyor.

CebiniKoru’yu taraycınıza indirdikten sonradan alışveriş sitelerindeki ürünleri otomatik olarak karşılaştırmaya başladığı belirtelim. İncelediğiniz ürünün daha ucuz fiyatlı sunulduğu siteleri gösteren eklenti, bu anlamda size iki farklı seçenek sunuyor.

İsterseniz daha ucuz ürünlerin bulunduğu siteleri karşılaştırabiliyor veya ilk elden en ucuz fiyata sunulan ürünün sayfasını ziyaret edebiliyorsunuz. Karşılaştır seçeneğinde öteki siteleri ziyaret etmeden ürünleri ve bulundukları siteleri görüntüleyebilmeniz de muhtemel.

Eğer ilgilendiğiniz mahsul, hali hazırda en yerinde fiyatta sunuluyorsa CebiniKoru üzerinden alarm kurarak, mahsul istediğiniz fiyata düştüğünde eklentinin sizi bilgilendirmesini sağlıyorsunuz. İstediğiniz fiyatı yazabildiğiniz alarm özelliği, fiyatları 1 hafta, 2 hafta ve 1 ay almak üzere 3 farklı vakit boyunca sizin için peşine düşüp takip edebiliyor. Dahası bu takibi o ürünü satan tüm siteler aralarında gerçekleştiriyor. Böylece fiyat düştüğü an tarayıcınıza bildirim gönderebiliyor.

Eklentinin yayına alınmasının 3. haftasında 400’den artı kullanıcı göre seçim edildiğini de belirtelim. Mart ayı içerisinde mobil uygulamalarını da yayına almayı hedefleyen CebiniKoru ekibi, şimdilik kısıtlı bir bilgi tabanına sahip olduğunun farkında. böylece data tabanına her gün yeni siteler ve ürünler eklemeye sürekli takım, daha fazla insana ve mahsul gamına ulaşmayı hedefliyor.

Google aramalarında da en ucuz ürünleri sunabilen CebiniKoru’nun, machine learning’ten faydalandığını da belirtelim. Bu sayede eklenti, yapılan aramaları anlamlandırarak en uygun sonuçları sunabiliyor.Bu noktada eklentinin “ps4 pro” araması yapan kullanıcılara “playstation 4 pro” sonuçlarını göstermesini, ”iPhone X” araması yapan kullanıcılara ise kılıfları göstermemesini örnek gösterebiliriz.

Son olarak  CebiniKoru ekibinin en fazla tıklanan ürünleri analiz ederek sonuçlara entegre ettiğini ekleyelim. Bir süre sonradan algoritmanın sahip olduğu veriler ışığında nokta atışı sonuçlar sunması olası. Girişimin önümüzdeki dönemde CPC ve B2B gelir modelleriyle hayatına devam ederek son kullanıcıya ücretsiz faydalı olmak istediğini de belirtmekte avantaj var.

CebiniKoru

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved