Kişisel Web Blog

FalconAI’dan moda ve yapay zekayı buluşturan mobil uygulama: FashionI

02.01.2019
122
FalconAI’dan moda ve yapay zekayı buluşturan mobil uygulama: FashionI
FalconAI’dan moda ve yapay zekayı buluşturan mobil uygulama: FashionI

Geçtiğimiz Ocak ayında ACT Venture Partners’tan 2,5 milyon euro yatırım bölge yerli yapay akıl girişimi FalconAI’dan sizlere bahsetmiştik. Eylül ayında ise yapay akıl destekli Dota 2 koçu ile karşımıza çıkan FalconAI, moda ve suni zekayı buluşturan yeni mobil uygulamasını kullanıma sundu.

Kullanıcılarına yeni bir moda ve kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunmayı hedefleyen FashionI adındaki tatbik, suni zeka teknolojisi ile ön plana çıkıyor. FashionI kullanıcıları ürünler arasında gezindikçe uygulamanın sahip olduğu yapay zeka teknolojisi kullanıcısının moda zevklerini tanıyor ve onlar için iyice kişiselleştirilmiş bir tecrübe sunuyor.

Kısacası kullanıcılarının zevklerini öğrenen yapay zeka, onlara özel hazırlanmış ürün listeleri oluşturuyor. “Moduna Tarafından Moda” mottosu ile yola meydana çıkan FashionI uygulamasının suni zekası, kullanıcılarının son dinledikleri müziklerden ruh hallerini de algılayabiliyor ve bu ruh haline özel giysi önerileri yapabiliyor.

Yeni özellikler kazanacak

FalconAI’ın geliştirdiği suni zeka teknolojileri için ABD’de patent kullanım süreçlerine başladığını da ekleyelim. FashionI uygulamasının sahip olduğu suni zeka teknolojisinin stil danışmanlarının çalışma süreçlerinden esinlenerek geliştirildiğini de belirtelim.

Genel moda kurallarını öğrenen yapay zeka teknolojisi aynı zamanda en aktüel trendlerle kendisini sürekli güncelleyebiliyor ve bu trendler ışığında kullanıcılarına kombin önerileri tasarlıyor. Kısacası FashionI kullanıcıları tatbik sayesinde yeni trendleri de basit bir şekilde takip edebilecek. Dilerseniz FashionI uygulamasını iOS için buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

FalconAI FashionI

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved