Kişisel Web Blog

ePttAVM üzerinden Tanzim satışı dönemi başladı

13.02.2019
115
ePttAVM üzerinden Tanzim satışı dönemi başladı
ePttAVM üzerinden Tanzim satışı dönemi başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi göre Keçiören’de kurulan tanzim satış çadırını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışı ile ilgili kayda değer açıklamalarda bulundu. Havalar iyileştikçe fiyatların daha da düşeceğini ve ihtiyaç olduğu sürece tanzim satışının devam edeceğini de gösteren Pakdemirli, tanzim satışının internet ortamına taşınacağını da duyurdu.

Pakdemirli, çıkacak yeni Hal Yasası ile aracı sayısının azaltılması gerektiğini de paylaştı. Antalya-Kumluca’dan meydana çıkan malın ışık halkası, oradan Ankara Hali’ne, halden markete oradan da eve geldiğini gösteren Pakdemirli, bu sırada tutumsuzluk ve kayıp olduğunu da sözlerine ekledi.

Teknoloji doğru Finike’deki 3 kilogram portakalın Keçiören’deki vatandaşın evine lojistik ile ulaşabileceğini aktaran Pakdemirli, yeni bir proje oluşturduklarını ve hafta sonu PTT Genel Müdürü ile konuştuklarını da paylaştı. Tanzim satışı ile satılan ürünler, ePttAVM üzerinden vatandaşlara sunulacak.

Kumluca’ya platform kuracaklarını da gösteren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacaklarını da ekledi. ePttAVM, Türkiye çapında vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz veya cüzi ücretlerle ürünleri seri, ucuz ve nitelikli şekilde taşıyacak.

Tanzim satış çadırında domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2’şer liradan satışa sunulduğuna dikkati çeken Pakdemirli, vatandaşın da bu fiyatlardan son derece memnun olduğunu vurguladı. Şu an ePttAVM üzerinden e-Tanzim satışlarının başladığını da belirtelim.

ePttAVM’de havuç, ıspanak, maydanoz, salatalık, biber, patlıcan, soğan ve patates olmak üzere toplamda 8 mahsul bulunuyor. Tek bir kullanıcının her mahsul için 3’er kilogram hakkı olduğunu da belirtelim. ePttAVM’nin web sitesinde yer alan bilgilere tarafından söz konusu kampanya 30 Haziran 2019 tarihine dek sürecek. Kaç kilo ürün aldığınız ile içten orantılı olarak artan bir kargo ücreti olduğunu da ekleyelim.

e-tanzim ePttAVM Tanzim satışı

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved