Kişisel Web Blog

electrip’le elektrikli otomobillerde yeni bir dönem başlıyor!

17.01.2019
106
electrip’le elektrikli otomobillerde yeni bir dönem başlıyor!
electrip’le elektrikli otomobillerde yeni bir dönem başlıyor!

Türkiye’nin birincil saatlik elektrikli otomobil kiralama uygulaması electrip, Engebeli Enerji güvencesiyle Zorlu Center’da hizmete başladı.

Çevreci gezi deneyimi

Çevreci teknolojilerin gitgide önem kazandığı günümüzde birçok ülke en ince ayrıntısına kadar elektrikli otomobil kullanımına geçmeyi planlıyor. Engebeli Enerji’nin böyle bir ortamda lanse ettiği electrip, ülkemizde elektrikli otomobillerin yaygınlaşması namına en büyük adımlardan birini atıyor. Öğrencilere, beyaz yakalılara ve meraklılarına saatlik kiralamayla elektrikli otomobilleri deneyimleme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, şehir içi ulaşımlarını Renault ZOE veya BMW i3 otomobillerle çevreci, kolay ve yepyeni bir yolla gerçekleştirebiliyor.

Uzaklık ya da yakacak ücreti değil

electrip kullanıcıları, mesafe ve yakıt ücretini düşünmüyor. Saatlik kiralama ücreti dıştan ilave bir kilometre ücreti ödemiyor. Otomobiller ZES Yük İstasyonlarında bedava ve süratli bir şekilde şarj edilebiliyor.

electrip’i uygulamak epeyce basit

electrip‘i kullanabilmek için, electrip mobil uygulamasını Google Play ya da App Store’dan indirip tescil elde etmek yetiyor. Kullanıcılar mobil uygulamayla istedikleri elektrikli otomobile, diledikleri saatte rezervasyon yaptırabiliyor, otomobillerini kilitleyip açabiliyor, rezervasyonlarını sonlandırarak ödeme yapabiliyor. Uygulamanın ödeme işlemleri Iyzico altyapısıyla, tehlikesiz bir şekilde sağlanıyor.

Aralık ayında gerçekleştirilen lansmanla Levent 199 çalışanlarının kullanımına sunulan electrip, 17 Ocak itibarıyla Engebeli Center‘da herkese açık şekilde hizmet vermeye başladı. Dahası Engebeli Center’a özel kampanyayla, Renault ZOE ya da BMW i3’le electrip deneyimi yaşamış 34. kişiye, 1 günlük Tesla sürüş keyfi armağan ediliyor.

Uygulamanın yakın zamanda önce İstanbul içerisinde, sonra öteki şehirlerde yaygınlaştırılması planlanıyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

electrip Zorlu Enerji

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved