Kişisel Web Blog

E-spora artan marka ilgisi: Gillette Fortnite Turnuvası

04.01.2019
129
E-spora artan marka ilgisi: Gillette Fortnite Turnuvası

Günümüzün en popüler oyunlarının başında yer alan Fortnite, ülkemizde markaların da dikkatini çekmeye başladı. Bilhassa 2018 yılının en çok oynanan ve en çok gelir elde eden oyunlarından olan Fortnite, ülkemizde düzenlenecek bir turnuva ile karşımıza çıktı. P&G’nin erkek bakım markası olan Gillette‘in sponsorluğunda düzenlenecek olan Fortnite Turnuvası, Fortnite’ın geliştiricisi olan Epic Games tarafından da resmen destekleniyor.

Toplamda 6 hafta boyunca sürecek olan Fortnite Turnuvasına katılmak isteyen gençler, 5 hafta her tarafında her Perşembe Twitch platformunda meşhur Twitch yayıncılarının yayınlarına katılarak turnuvaya dahil olabilecekler. 27 Aralık Perşembe günü başlayan turnuvanın finali ise 27 Ocak‘ta ‘Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali: Chapter VII’ adıyla İstanbul’da Avrasya Davet Merkezi’nde yapılacak.

45 bin TL ödül dağıtılacak

Yukarıda da belirttiğimiz üzere turnuvanın belli başlı sponsoru olan Gillette ile yarışmada 6 hafta her tarafında toplamda 45 bin TL‘lik ödül dağıtılacak. Fortnite oyuncuları, 5 hafta boyunca her perşembe saat 18.00 – 22.00 aralarında, e-spor ve video oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch’te turnuvanın yayıncılarının kanallarından ‘Gillette Fortnite Turnuvası’na katılabilecek.

Gillette Fortnite Turnuvası’nın yıldızlardan oluşan yayıncı karmasında Ahmet Netice (Jahrein), Cimri Panda, Ferit Karakaya (WTCN), Vicrains, Batu Bozkan (Videoyun), Mete Özbey (EasterGamerTV), ThaldrinLol, Kendine Müzisyen, Grimnax ve Zeusidious gibi isimler yer alıyor.

Her hafta yapılacak oyunlarda birinci olanlar, hem 500 TL para ödülü ile ödüllendirilecek keza de 27 Ocak tarihinde yapılacak büyük finalde, sahnede ünlü bir Twitch oyuncusu ile birlikte yarışma şansına sahip olacaklar.

5’inci hafta sonunda finale kalan 30 birey ise 27 Ocak Pazar günü Avrasya Davet Merkezi’nde yapılacak büyük finale katılma hakkını elde edecek. 30 öbür bilgisayarda, hakemlerin rehberliğinde karşılaşarak, mücadele verecek olan oyuncular arasından seçilecek birincil 2 oyuncuya toplam 15 bin TL büyük ödül verilecek. Büyük finalde seçilen ikinci 2 oyuncuya toplam 7 bin 500 TL, üçücü 2 oyuncuya ise toplam 3 bin 500 TL ödül dağıtılacak.

Fortnite’ın ülkemizde marka meslek birlikleri ile turnuva düzenlemesi, diğer oyunlar için de yeni bir yol açabilir. 2019 yılında öteki popüler oyunların diğer markalar ile turnuvalar veya dağıtılmış faaliyetler düzenlemesi sürpriz olmayacaktır. Markaların e-spora yönelmesi özellikle e-spor sektörünün ülkemizde gelişmesi için epeyce sevindirici bir adım.

Fortnite Gillette Twitch

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved