Kişisel Web Blog

Dropbox, e-imza şirketi HelloSign’ı 230 milyon dolar karşılığında satın alıyor

29.01.2019
101
Dropbox, e-imza şirketi HelloSign’ı 230 milyon dolar karşılığında satın alıyor
Dropbox, e-imza şirketi HelloSign’ı 230 milyon dolar karşılığında satın alıyor

Dropbox, sözleşmeleri ve belgeleri dijital olarak imzalamak için araçlar eklemek üzere HelloSign‘ı 230 milyon dolarlık peşin para karşılığında satın alıyor.

Instacart ve Lyft‘in de dahil olduğu 80 binden artı müşterisi bulunan HelloSign’ın bu satın alma sonrasında egemen bir işletme olarak kalacağını belirtelim. San Francisco merkezli şirketin halihazırda Dropbox’ta kullanılacak bir ürünü bulunuyor. Fakat satın almadan sonradan daha artı Dropbox kullanıcısı imza gerektiren belgeler için HelloSign’ı kullanabilecek. Satın alma anlaşmasının bu çeyreğin sonunda kapanacağı düşünülüyor.

RBC Capital Markets analistlerinden Mark Mahaney, pazartesi günü yatırımcılara bir not yolladı. Mahaney’e göre bu anlaşma iki nedenden ötürü stratejik bir amaç kazanıyor. Bunlardan ilki, HelloSign’ın satacağı olumlu bir tamamlayıcı iş ürünü olarak karşımıza çıkıyor. İkinci bir neden ise satın almanın işletme satışlarını daha da genişletmek ve müşteriden daha pozitif pay galip gelmek için potansiyel bir fırsat olarak açıklanıyor. DocuSign ve Adobe gibi şirketler de elektronik imzalar için yazılımlar sunuyor. Oysa kullanıcılar, HelloSign yazılımını web sitelerine yerleştirebiliyor ya da çalışanlar ile kullanıcıların doldurmaları gereken belgelere araçları dahil edebiliyor. Mesela, müşterilere yiyecek toplamak ve sunmak için binlerce kişisel alışveriş düzenleyen Instacart, insanların Instacart’a daha çabuk bulunma için gereken formları doldurmalarına yardımcı olmak için HelloSign’ı kullanıyor. Şirket, benzerlerinden bu şekilde ayrılıyor.

Dropbox CEO’su Drew Houston, milyonlarca insanın manâlı belgeleri imzalamak için hala kalem ve kağıt kullandığını veya tonlarca adıma sahip olan öteki iş akışlarını kullandığını söylüyor. Oysa Houston’a göre HelloSign’ın yeni ürünü ise Dropbox’ın çalışanların dosyaları paylaşmasına, düzenlemesine ve yönetmesine muavin olma hedefine ahenk sağlıyor. HelloSign’ın Y Combinator mezunlarından biri olduğunu ve şirketin yatırımcıları arasında Foundry Group ve Greylock Partners gibi isimlerin bulunduğunu da hatırlatalım.

Dropbox HelloSign

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved