Kişisel Web Blog

Deloitte, Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini açıkladı

17.01.2019
108
Deloitte, Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini açıkladı

2006 yılından bu yandan düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018 Programı’nın sonuçları, dün, Kolektif House’ta gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Türkiye’de 13. yılını tamamlayan programın bu yılki birincisi, 2013 yılında kurulan ve son dört yılda yüzde 27 bin 519’luk artış kaydeden EMFA Yazılım Danışmanlık oldu. Teknofix yüzde 14 bin 575’lik çoğaltma ile ikinci olurken, iyzico da yüzde 7 bin 458 yükselme ile üçüncülüğe adalet kazandı.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018’de Hype, Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi olurken, “Büyükler Ligi” olarak anılan ve 2017 parasal yılı boyunca gelirleri 50 milyon euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği “Big Stars” kategorisinin kazanaları ise Aselsan, Innova ve Logo Yazılım oldu. Innova’nın programın başladığı 2006 yılından bu yana Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek şirket olduğunu da belirtelim.

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, yaptığı açılış konuşmasında teknolojinin bugün insanları getirdiği noktada yalnızca makinelerin, kullanılan araçların dijital olmasının tatmin edici olmadığını, kişilerin ihtiyaç duyduğu belli başlı şeyin zihinlerde yaşanacak bir dijital dönüşüm olduğunu söyledi. Aslantaş, sıralamaya giren şirketlerin de yaptıkları iş değin, meslek yapış biçimleri ve zihniyetleriyle Türkiye’de dijital ekosistemin gelişmesinde lider bir rol üstlendiklerini sözlerine ekledi.

Sıralamada birincil üçe giren EMFA Yazılım Danışmanlık, Teknofix ve iyzico’nun yanı sıra birincil 10’a giren teknoloji şirketlerini altında bulabilirsiniz. Raporu merak edenler daha detaylı bir şekilde buradan inceleyebilirler.

Apsiyon Armut Deloitte Deloitte Fast 50 EMFA Yazılım ETA Elektronik Tasarım Hype iyzico Otelz Pixery Teknofix Usishi

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved