Kişisel Web Blog

Dashboard UI KIT tasarımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor

18.01.2019
95
Dashboard UI KIT tasarımcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor

React’te geliştirilen web uygulamaları ve panelleri için ilk ve en büyük tasarım kiti olan Dashboard UI KIT, beraberinde bir yol haritası bulunduruyor ve aylık olarak güncelleniyor. Dahası gelen yeni güncellemeyle birlikte Dashboard UI KIT, kullanıcılarına 60 yeni ekran ve 4 dilekçe konsepti sunuyor.

Yeni bir görsel dil ile 1440 piksele yayılan bu tasarımlar, aynı zamanda bünyesinde Sembolleri ve Stilleri de bulunduruyor. Bütün bu tasarımların 15’i ise React template’i olarak konumlanıyor. Tüm bunların yanı sıra 4 tatbik konseptiyle beraber ek olarak kullanıcılara 24 ekran daha sunulduğunu da belirtelim.

Bu arayüz kitinin 70’ten pozitif Responsive Widget’a sahip olduğunu söylemekte de üstünlük var. Kitte yer alan tüm widgetlar, menüler ve çubuklar her tarafta botulandırılabilecek şekilde ayarlı. Böylece tüm elementleri ihtiyaçlarınıza tarafından hiç bir zoruluk çekmeden düzenlemeniz olası.

Diğer Taraftan bu kitte bulunan her şey simge özellikleriyle birlikte kullanıcıya sunuluyor. Bunun yanı sıra kitle birlikte her bir widget’ın nasıl kullanılacağının ve tasarımda kullanmak için hangi boyutların yerinde olduğunun anlatıldığı bütün sayfalık bir rehber de kullanıcılara aktarılıyor.

Benzer şekilde tüm elementleri içeren bir stil rehberinin de kullanıcıların ilgisi sunulduğunu söylemekte fayda var. Tüm elementlerin ihtiyaçlara göre boyutlandırılmasını karşılayan bu rehberde, 20 farklı birim ve örnekler de yer alıyor.

UI Kit’in Skecth ve Adobe dahil olmak üzere bütün platformlarda kullanılabileceğini de belirtelim. Dashboard UI Kit 3.0 paneli etapta Sketch’te tasarlandı ardındaki herhangi bir 3. Parti araç  kullanılmaksızın Adobe Photoshop’ta pixellerine kadar her yerde oluşturuldu. Son olarak Adobe XD’ye aktarılan panel, böylece en yaygın kullanılan tasarım araçlarını destekleyebiliyor.

Kitte kullanıcılara sunulan ve tasarım sürecini kolaylaştıran bir kaç özellikten daha bahsetmekte menfaat var. Gece modu seçeneğine sahip olan Dashboard UI Kit 3.0, panelindeki 40 ekranı gece modunda kullanmanızı sağlıyor.

Mobil tasarımları teşvik etmek üzere panelinde 30 mobil ekran tasarımını da sunan UI kit, Sketch dosyalarınız için bir kütüphane oluşturmanıza da olanak tanıyor. Bu dosyaları yönetmekte zorlananlar için, Symbol Organizer eklentisi kullanılabileceğini de ekleyelim.

Son olarak 400’den fazla font bulunduran UI Kit’in, mönü ve üst çubuk seçenekleriyle öne meydana çıkan bir tasarım kiti olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımcıların bir fazla konuda işini kolaylaşıtırabilecek olan Dashboard Uİ Kit 3.0 ‘nun fiyatları ise 44 dolar ve 59 dolar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Fiyatlara tarafından paketlenen özellikler de değişiklik gösteriyor. Birincil paket yalnızca tasarım için önerilirlen ikinci pakette yazılım odaklı seçenek ve araçlarda yer buluyor.

Dashboard UI KIT

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved