Kişisel Web Blog

Chatbot tabanlı ödeme sistemi Paym.es, 400 bin kullanıcıya ulaştı

08.02.2019
143
Chatbot tabanlı ödeme sistemi Paym.es, 400 bin kullanıcıya ulaştı
Chatbot tabanlı ödeme sistemi Paym.es, 400 bin kullanıcıya ulaştı

Mesajlaşma uygulamalarında ürün alıp-satmaya arabuluculuk eden chatbot tabanlı bir ödeme sistemi olan Paym.es girişimini başlangıçta 2017 yılında sizlere aktarmıştık. 2019 yılının Şubat ayı itibariyle 400 bini aşkın kullanıcıya ulaşan Paym.es, 2 yıllık süreci kapsayan performans değerlendirmesini yayınladı.

Kullanıcıların yüzde 58’i kadın!

Türkiye genelinde 63 ilde kullanılan Paym.es‘in kullanıcılarının yüzde 58‘i bayan, yüzde 42‘si ise Erkek kullanıcılardan oluşuyor. Paylaşılan bilgilere tarafından Paym.es üzerinden en fazla satmak yapılan şehirlerin başında ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana yer alıyor.

Paym.es aracılığı ile sosyal ağ üzerinden yapılan alışveriş ödemelerinin yüzde 13‘ü taksit seçeneği ile gerçekleştirilirken en fazla satılan mahsul ve hizmetler ise giyim, takı tasarımı, el yapımı oyuncak, hayat koçluğu, pabuç, butik kurabiye, nikah organizasyonu, düğün aksesuar tasarımları, cilt aksesuarlar ve dijital mahsul/yazılım.

Paym.es’in milletlerarası pazar yeri Etsy üzerinden de satıcıların yurt dışına kolayca satmak yapmalarına arabuluculuk ettiğini de ekleyelim. Etsy üzerinden satıcıların 15 ülkeden ödeme aldığı Paym.es’te Türk satıcıların bu uygulama üzerinden en fazla mahsul sattıkları 5 ülkenin ABD, Kanada, Almanya, Danimarka ve İngiltere olduğunu da ekleyelim.

TC kimlik numarasına veya Aidat numarasına sahip olan herhangi bir satıcı ürününü/hizmetini saniyeler içerisinde Euro, Dolar, Manat cinsinden bütün dünyaya Paym.es üzerinden güvenle satabiliyor. Paym.es platformunda her 1 dakikada 1,2 ödeme linki oluşturulduğunu ve bu ödeme linklerinin yüzde 70,99’unun mobil cihazlar aracılığı ile oluşturulduğunu da belirtelim.

Paym.es müşterilerinin yüzde 42,1’i ise Web.paymes kullanarak alışveriş işlemlerini gerçekleştiriyor. İnfografik aracılığı ile paylaşılan bilgilere tarafından Paym.es ile Instagram üzerinden satılan ürünlerin sepet oralaması ise 144 TL. Son olarak Paym.es’in 25-50 yaş arasındaki kullanıcı kitlesi tarafından yoğun olarak kullanıldığını da ekleyelim.

chatbot Paym.es

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved