Kişisel Web Blog

CES 2019’da karşımıza çıkan Google Asistan ürünleri

12.01.2019
128
CES 2019’da karşımıza çıkan Google Asistan ürünleri

Günümüzün en önemli teknoloji fuarlarından olan Consumer Electronics Show, her sene olduğu gibi 2019 yılında da karşımıza manâlı teknolojiler çıkardı. Bildiğiniz gibi akıllı hoparlörlerden zeki ekranlara dek o kadar çok alanda kullanılabilen Google Yardımcı, Google‘ın suni akıl destekli sesli asistanı olarak hizmet veriyor. Bu listemizde ise CES 2019 fuarında tanıtılan ve Google Tezgâhtar desteğine sahip olan ürünlere yakından bakacağız.

Akıllı hoparlörler

Google Tezgâhtar’ın ve öteki suni akıl destekli sesli asistanların en çok kullanıldığı alan olan zeki hoparlörler CES 2019’da bolca karşımıza çıktı. CES 2019’da kayda değer bir lansman gerçekleştiren Sonos, yeni hoparlörleri için Google Muavin desteği sunacağını duyurdu.

Şu lahza için beta sürecinde olan Google Muavin entegrasyonu Sonos Beam ve Sonos One gibi ürünler için de kullanıma sunulacak. ilk olarak 2017 yılında tanıtılan Sonos One modelinin Alexa desteğine sahip olduğunu da belirtelim. Google Muavin desteğinin gelmesiyle birlikte Sonos One modeli aynı anda keza Alexa hem de Google Muavin desteğine sahip olmuş olacak.

Zeki ekranlar

ilk olarak CES 2018’de karşımıza çıkmaya başlayan zeki ekranlar, CES 2019’da yeni ürünlerle gelişimine devam etti. Bilhassa yatak odaları için geliştirilen bir çözüm olan Lenovo’nun Smart Clock modeli, 4 inçlik bir ekrana sahip. Hava durumu, etkinlikler ve alarmlar gibi bilgileri görmenize olasılık tanıyan Lenovo Smart Clock, Amazon Echo Spot modeli ile rakip konumda.

Adından da anlaşılabileceği gibi mutfak konusunda ürünler üreten KitchenAid, yeni bir zeki ekran ile karşımıza çıktı. Google Muavin desteğine sahip olan KitchenAid’in akıllı ekranı sunduğu yemek yemek tarifleri ile yemek yapmanızı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Tıpkı KitchenAid’in zeki ekranı gibi mutfağı hedefleyen başka bir ürün olan GE Kitchen Hub, 27 inçlik bir ekrana sahip. Android destekli büyük bir monitör gibi kullanılabilen GE Kitchen Hub, dokunmatik ekran özelliğine de sahip.

Soundbar ve televizyonlar

Sony ve LG gibi kayda değer televizyon üreticileri halihazırda televizyonlarında Google Yardımcı desteği sunuyorlar. Samsung ise CES 2019’a dek kendi asistanı Bixby’i kullanıyordu. CES 2019’da yeni televizyon modellerinde Google Yardımcı desteği sunmaya başlayacağını duyuran Samsung, 2019 yılında sunacağı modellerde Google Tezgâhtar kullanacak. Televizyonların haricinde JBL, Klipsch ve LG gibi markaların Google Muavin destekli Soundbar modelleri tanıttıklarını da ekleyelim.

Araçlar için sesli asistanlar

Akıllı hoparlör ve telefonlar ile hayatımıza giren suni zeka destekli akıllı asistanlar, 2019 yılında otomobillerimiz için de kullanıma sunuluyor. CES 2019’da tanıtılan JBL Link Drive ve Anker Roav Bolt modelleri Google Tezgâhtar desteğini otomobillere getiriyor. JBL Link Drive ve Anker Roav Bolt modelleri tamamen aracınızdaki müziği ve navigasyonu denetim etme gibi işlemleri Google Tezgâhtar aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Banyonuz için Google Yardımcı desteği geliyor

Kohler firması CES 2019’da banyonuzu her tarafta aşağıya akıllı ülkü getirebilecek o kadar çok mahsul tanıttı. Numi 2.0 Intelligent Toilet modeli sadece Alexa desteğine sahipken, tanıtılan akıllı ayna modeli ise Google Muavin desteği ile ön plana çıkıyor. Kohler’in haricinde zeki ayna tanıtan diğer bir marka olan Capstone, Kohler’in modelinden farklı olarak aynasında dokunmatik ekran özelliği de sunuyor. CES 2019’da tanıtılan en garip ürünlerden biri ise Moen tarafından tanıtılan akıllı duş. Bu sene itibariyle Google Yardımcı desteğine kavuşacak olan zeki duş, sesinizle suyun sıcaklığını ayarlamanıza olanak tanıyor.

Alexa CES 2019 Consumer Electronics Show Google Muavin

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved