Kişisel Web Blog

Bu fontun burada ne işi var? sorusunun arkasındaki uygulama: Beautifuldingbats

02.01.2019
147
Bu fontun burada ne işi var? sorusunun arkasındaki uygulama: Beautifuldingbats
Bu fontun burada ne işi var? sorusunun arkasındaki uygulama: Beautifuldingbats

Beautifuldingbats, kullanıcılarına hemen olan mesajlar, sosyal ağ metinleri, tarayıcı sekmeleri ve bio’larda kullanabilmeleri için  tipografik simgeler sunuyor. Bilhassa tipografiyi seven veya belli bir konuya dikkat sürüklemek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bu araç ansızın artı font seçeneğine sahip.

Bir web sitesi üzerinde çalışan Beautifuldingbats, bu aracı bununla beraber “Hey How do you do that?” (Hey, Bunu nasıl yapıyorsun?) sorusuyla da tanımlıyor. Kullanımı epeyce basit olan bu aracın, akla msn ve myspace yıllarını getirdiğini de belirtelim.

İnternette bu fonlarla kullanmak istediğiniz kelimleri, sitedeki boş alana yazdıktan sonradan kelimenin altında yer alan kısımda fontları görüntüleyebiliyorsunuz. Birincil etapta 5 öbür font sunan site, daha pozitif göster seçeneğine batıktan daha sonra 11 font daha gösteriyor.Bu arada kelimeyi yazmadan önce de fontların isimlerini görüntülemeniz olası.

Uygulamak istediğiniz fontu seçtikten sonradan fontun yan kopyala tuşuna basmanız gerekiyor. Panoya kopyalanan fontu, sosyal medya gönderilerinize ya da WhatsApp mesajlarınıza kolayca yapıştırabiliyorsunuz.

Aracın nasıl çalıştığını merak edenler, site üzerinden aracın çalışma prensibini anlatan e-posta bültenine kaydolabiliyor. Onun yanı sıra sitenin kurucusu John Bartlet‘in oluşturduğu kitap klubü ve to do list eklentisi gibi öteki projeler de sitede görüntülenebiliyor.

Beautiful Dingbats

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved