Kişisel Web Blog

Boğaziçi Ventures ve MBF Holding 200 milyon dolarlık girişim anlaşması imzaladı

11.01.2019
105
Boğaziçi Ventures ve MBF Holding 200 milyon dolarlık girişim anlaşması imzaladı

Girişimcileri çoğalma aşamasında destekleyen bir girişim sermayesi yatırım fonu Boğaziçi Ventures, merkezi Dubai’de yer alan MBF Holding ile bir meslek birliği protokolü imzaladığını duyurdu. Söz konusu meslek birliği protokolüne tarafından iki şirket Türkiye’deki girişimlere koymak üzere 200 milyon dolarlık yeni bir teknoloji teşebbüs fonu kuracak.

Boğaziçi Ventures Idare Heyeti Başkanı Barış Özistek ve Sharjah Kraliyet Ailesi’nden Şeyh Mohammed Bin Faisal Al Qassimi‘nin imza attıkları protokol dahilinde Türkiye’de kurulan teknoloji şirketlerine minimum 200 milyon dolarlık oturtmak üzere anlaşmaya varıldı.

Teknoloji girişimlerine yatırım yapacaklar

Söz konusu anlaşmayla birlikte Boğaziçi Ventures ve MBF Holding, risk yönetimi, kripto para, sağlık durumu teknolojileri ve farklı alanlara yönlendirilmiş alanlardaki teknoloji girişimlerini yatırım yapmayı hedefliyorlar. Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Boğaziçi Ventures Idare Heyeti Başkanı Barış Özistek, 2019 yılına 200 milyon dolarlık bir uzlaşma ile başlamaktan nedeniyle büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye’ye ve ülkemizin ekonomisine güvenin bütün olduğunun da altını çizen Özistek, bizim içeriden baktığımızda gördüklerimizin yurt dışından bakıldığında görünmediğini de sözlerine ekledi. Son olarak Uzlaşma Özistek’in dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığında, teknoloji girişimlerinin kurulması, doğması ve büyümesi için en ideal pazarlardan birinin Türkiye olduğunu da belirttiğini de ekleyelim.

Barışma Özistek Boğaziçi Ventures MBF Holding

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved