Kişisel Web Blog

BluTV ve Amazon işbirliği, Türk dizilerini Almanya’ya taşıyor

08.02.2019
123
BluTV ve Amazon işbirliği, Türk dizilerini Almanya’ya taşıyor
Netflix, BluTV orijinal içeriği Masum’u bünyesine kattı

Geçtiğimiz günlerde Günahsız’un Netflix anlaşmasıyla gündeme gelen BluTV, acilen de milletlerarası dijital yayıncılığın önde gelen isimlerinden Amazon Prime Video ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu yeni işbirliğiyle bir uçtan bir uca BluTV’nin Günahsız, Bozkır, Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da gibi orijinal içeriklerin yanı sıra Türk televizyonlarının en fazla izlenen dizileri de yine BluTV yoluyla Prime Video Almanya ve Avusturya’da izlenebilecek.

Takriben 4 milyon kullanıcıya ulaşan BluTV, Amazon Prime Video ile yapılan bu işbirliği zarfında Prime Video Channels’ın Almanya ve Avusturya’daki kataloğuna dahil oldu. Böylece ‘Günahsız’, ‘7Yüz’, ‘Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da’, ve ‘Bozkır’ gibi BluTV’nin orijinal içerikleri Avrupa izleyicisiyle buluşurken, Türk televizyonlarının en fazla izlenen dizileri ve beğenilen Türk filmleri de BluTV aracılığıyla Almanya ve Avusturya’da Amazon Prime Video Channels üzerinden de izlenebilecek.

Bu noktada Almanya ve Avusturya’daki Amazon Prime üyelerinin, içeriklere bilgisayarlarından, tabletlerinden, mobil platformlardan, akıllı televizyonlardan ve Amazon Fire cihazlarından BluTV’ye abone olarak erişebileceklerini belirtelim.

BluTV’nin kurucusu Aydın Doğan Yalçındağ ise bu önemli işbirliğini şu sözlerle dile getirdi:

“Türk içeriğinin dünyadaki 1 numaralı platformu olma vizyonumuza doğru bir adım daha atmaktan kibir duyuyoruz. BluTV, Amazon ile yaptığı işbirliği tamamen, Almanya ve Avusturya’da Türkçe konuşan 3,5 milyon birey için fazla daha dar erişilebilir olacak.”

bizzat Netflix’in arkasında gelen Amazon Prime anlaşması dijital yayın tarafındaki rekabetin boyutunu gösterirken, içerik platformları için yerel ve orijinal içeriklerin değerini bir defa daha gözler önüne seriyor.

Amazon Prime Video BluTV

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved