Kişisel Web Blog

Black Mirror’ın 3 gün sonra yayınlanacak 5 saatlik filminde, hikayeyi izleyici belirleyecek

26.12.2018
294
Black Mirror’ın 3 gün sonra yayınlanacak 5 saatlik filminde, hikayeyi izleyici belirleyecek
Black Mirror’ın 3 gün sonra yayınlanacak 5 saatlik filminde, hikayeyi izleyici belirleyecek

Yaklaşık bir yıldır heyecanla beklediğimiz o an geldi, çattı. Black Mirror‘ın yeni sezonuna dair birincil meslek 28 Aralık Cuma günü yayınlanacak. Oysa en bitmiş belirtelim; yayınlanacak olan içerik tipik Netflix hareketinden biraz daha bambaşka olarak 5 saatlik bir film biçiminde karşımıza çıkacak. Diğer Taraftan bu film, ekran karşı sıkılarak izlediğimiz uzun filmlere hiç benzemiyor, tersine izleyiciyi de ekrana dahil ediyor.

Black Mirror: Bandersnatch” adı verilen interaktif filmin süresinin bütünüyle 312 dakika olduğu söyleniyor. Bandersnatch’in yönetmeni olarak karşımıza, geçtiğimiz sezon robotlarla insanların savaşını anlatan birim Metalhead’in de yönetmeni olan ve daha önce American Gods’ın üç bölümü, Hard Candy, Breaking Bad’in bir bölümünü de yönetmiş David Slade çıkarken, filmin başrolünde Christopher Nolan’ın Dunkirk’ünde oynayan Fionn Whitehead’i görüyoruz. Konsol oyunları konu alacak olan Black Mirror: Bandersnatch’te öykünün gidişatını izleyici belirleyecek. Yani izleyici karşısına çıkan seçeneklere göre kendi izlemek istediği sonu görebilecek, bu da filmin 5 saatten daha kısa sürede sonlanabileceği anlamına geliyor.

Netflix, aynı interaktif işleri daha önce çocuklar için yayınladığı bir takım içeriklerde de karşımıza çıkarmıştı. Bandersnatch’inkine benzer bir bölümü daha öne, Netflix içeriği olmasa bile Steven Soderbergh’in HBO yapımı serisi Mosaic‘te de görmüştük.

Mosaic

Belirtmeden geçmeyelim; Netflix, Bandersnatch’le ilgili bir resmi tanımlama yapmadı, ancak geçtiğimiz haftalarda paylaştığı “yakında yayınlanacak içerikler” görselinde Bandersnatch’e de yer verdi. Lakin Esquire adlı internet sitesi Black Mirror: Bandersnatch için bir sayfa yaratıldığını ortaya çıkardı.

Bütün bunlara baktığımızda “Black Mirror’ın yeni sezonu geliyor!” çağrıda bulunmak için henüz çok erken. Zira ilk görseli de sızdırılan Black Mirror: Bandersnatch, tarihe baktığımızda geçmiş dönemdeki “White Christmas” bölümü tadında olacak gibi duruyor. Bundan yola çıkarak da yeni sezonun 2019’un başlarında yayınlanacağını ön bakmak muhtemel oluyor.

Black Mirror: Bandersnatch’ten ilk görsel

Black Mirror Black Mirror: Bandersnatch Netflix

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved