Kişisel Web Blog

Bankacılık girişimi N26, 2,7 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı

10.01.2019
115
Bankacılık girişimi N26, 2,7 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı

Fintech girişimi N26, D Serisi yatırım turunda 2,7 milyar dolar değer biçme ile 300 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Insight Venture Partners liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turuna Singapur merkezli yatırım fonu GIC ve birkaç öteki şirket de katılım gösterdi.

N26, sıfırdan bir perakende bankası inşa ediyor. Şirket, bir banka hesabı açmanıza ve yalnızca birkaç dakika içinde bir kart almanıza müsade veriyor. sonradan telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan her şeyi denetleme edebiliyorsunuz. Bunun da geleneksel bankalara kadar fazla daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz.

N26’in 300 milyon dolar yatırım aldığı D Serisi yatırım turu, on ay önce 160 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Ama N26 kurucu ortağı ve CEO’su Valentin Stalf, N26’in 2018’in başına kadar çok farklı bir şirket olduğunu söyledi. Buna göre girişimin kullanıcı sayısı üç katına çıktı ve ahali N26 hesaplarını artan bir şekilde daha pozitif kullanmaya başladıklar. şu anda N26 müşterilerinin takriben üçte biri, her ay premium hesap için ödeme yapıyor. Bunun da ciddi bir pay olduğunu söylemek olası. Yatırım miktarının artmasındaki bir diğer niçin ise girişimin değerlemesinin de yükselmiş olması. Önceleri 1 milyar doların aşağı olan şirket değerlemesi, derhal bunun çok daha üstünde. Bir başka deyişle, globalde etkin olarak rol almak isteyen N26 için yatırım miktarının yükselmesi büyük yük taşıyordu, nitekim şirket D Serisi yatırım turuyla bunu başarmış oldu.

acilen 24 Avrupa ülkesinde etkinlik bildiren N26, aldığı yeni yatırımla birlikte ABD’de de faaliyet hizmet vermeyi planlıyor. N26 kullanıcılarının hesaplarında hemen 1 milyar euro gibi bir tedarik bulunuyor. Şirketin, kuruluşundan bu yana yaklaşık 20 milyar euroluk işlem gerçekleştirdiğini de hatırlatalım.

N26

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved