Kişisel Web Blog

Aydın Doğan Yalçındağ, Masum’un Netflix’e satılmasıyla ilgili açıklama yaptı

25.01.2019
111
Aydın Doğan Yalçındağ, Masum’un Netflix’e satılmasıyla ilgili açıklama yaptı

Geçtiğimiz Ekim ayının son günlerinde daha geniş ekran ve USB-C girişine sahip olan yeni iPad Pro modelinin tanıtıldığını sizlere aktarmıştık. Sahip olduğu A12X Bionic işlemcisi bir uçtan bir uca oldukça başarılı bir performansa sahip olan yeni iPad Pro, yapılan öyle çok teste tarafından 2018 yılında tanıtılan MacBook Pro modellerinden bile daha iyi performans sunuyor.

Ekipman ve performans konularında fazla başarılı olsa da yazılım nedeniyle potansiyeline ulaşamayan yeni iPad Pro, iOS işletim sisteminin sunduğu kısıtlı uygulamalar sebebiyle bir laptopun yerini alamıyor. Bu haberimizde ise iPad Pro ile kullanabileceğiniz 10 profesyonel uygulamaya yakından bakıyoruz.

Procreate

Apple Pencil ile entegre olarak çalışabilen en başarılı uygulamalar arasında bulunan Procreate, çizim yerine getirmek isteyen kullanıcılar için oldukça başarılı bir alternatif. Yurt dışarıda 10 dolar, ülkemizde ise 69,99 TL fiyat etiketine sahip olan Procreate, toplamda 136 bambaşka fırça sunuyor.

Affinity Designer

iPad modelleri için Adobe Illustrator sanki bir çözüm sunan Affinity Designer, epeyce profesyonel bir tasarı uygulaması olarak ön plana çıkıyor. PDF, PSD, EPS, SVG, JPEG veya PNG olarak dosyalar kaydetmenize de olasılık tanıyan Affinity Designer, 134,99 TL fiyat etiketine sahip.

Affinity Photo

Listemizin 3. uygulaması ise Affinity’nin fotoğraf odaklı çözümü olan Affinity Photo. Adından da anlaşılabileceği üzere resim düzenleme uygulaması olan Affinity Photo, Photoshop uygulaması ile epeyce aynı bir arayüze sahip. Affinity Photo uygulamasının tıpatıp Affinity Designer gibi 134,99 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da ekleyelim.

LumaFusion

Video kurgu uygulaması olan LumaFusion, videolarınızı düzenlemenize ve herhangi bir laptop veya bilgisayara gerek duymadan videolar oluşturmanıza olanak tanıyor. LumaFusion ve yeni tür iPad Pro ile 4K çözünürlüğündeki videoları kurgulamak bile muhtemel. Uygulamanın fiyatı ise 134,99 TL.

Ferrite Recording Studio

Ses kaydolma ve düzenleme uygulaması olan Ferrite Recording Studio, podcast veya mülâkat kaydeden kullanıcılar için oldukça enerjik bir alternatif. Ferrite Recording Studio uygulamasının ayrıca bedava hem de Premium almak üzere iki bambaşka versiyona sahip olduğunu da belirtelim.

Microsoft Office Suite

Günümüzün en fazla kullanılan büro uygulamalarını sunan Microsoft Office Suite, başarılı bir deneyim sunuyor. Microsoft Word, Microsoft Excel ve Microsoft PowerPoint çözümlerini sunan Microsoft Office Suite, iOS ekosistemindeki en başarılı ofis çözümlerinden.

Pixelmator

Tıpkı Affinity Photo gibi bir resim düzenleme uygulaması olan Pixelmator, Affinity Photo uygulamasını kompleks bulan kullanıcılar için daha sade bir çözüm sunuyor. 34,99 TL fiyat etiketine sahip olan Pixelmator, RAW dosyaları açmanıza da ihtimal tanıyor.

BeatMaker 3

Ses ve müzik ile ilgilenen kullanıcılar için iOS ekosisteminin önde gelen alternatiflerinden olan BeatMaker 3, masaüstü deneyimine oldukça yakın bir deneyim sunuyor. BeatMaker 3 uygulamasının 169,99 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da ekleyelim.

Scrivener

Özellikle kitap kâğıda dökmek isteyenler için profesyonel bir çözüm sunan Scrivener, yaptığını tüm araştırmaları ve aldığınız notları tek bir başvuru ile teftiş etmenize olanak tanıyor. Listenin pahalı uygulamalarından biri olan Scrivener, ülkemizde 134,99 TL fiyat etiketine sahip.

PDF Expert

Bilhassa meslek dünyasındaki iPad Pro kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak olan PDF Expert, PDF dosyaları sıkça kullananlar için başarılı bir çözüm sunuyor. PDF dosyaları açamanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan PDF Expert, 69,99 TL fiyat etiketine sahip.

Affinity Designer Affinity Photo Apple BeatMaker 3 Ferrite Recording Studio iOS iPad Pro LumaFusion Microsoft Office Suite PDF Expert Pixelmator Procreate Scrivener

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved