Kişisel Web Blog

ASMR YouTube’dan sonra reklamlarda da öne çıkıyor

05.02.2019
97
ASMR YouTube’dan sonra reklamlarda da öne çıkıyor
ASMR YouTube’dan sonra reklamlarda da öne çıkıyor

Dünya genelinde 200 milyondan pozitif aktif kullanıcısı ve 84 milyondan fazla premium üyesi ile Spotify, bugün 78 pazarda hizmet veriyor. 2018 dördüncü çeyrek gelirini 6 Şubat’ta açıklayacak şirket, son olarak geçtiğimiz Kasım ayında Orta Doğu’da ve Kuzey Afrika’da yerel dillerde tecrübe sunmaya başlamıştı.

Dijital müzik dünyasında kayıtlı bir olgunluğa ulaşan şirket bugünlerde ise podcast dünyasına adım atmak ile konuşuluyor. Recode‘da yer alan bilgilere tarafından Spotify, Gimlet Media‘ya 200 milyon dolardan fazla vermeye hazır. Geçtiğimiz sene 70 milyon dolar yatırım bölge Gimlet, podcastseverlerin yıllık 60 dolar vererek üye olabilecekleri bir platform.

Satın alma işlemi gerçekleşirse bu, Spotify ve Gimlet için önemli bir adım olacak. Zira Spotify öncelikle bir içerik şirketi satın alarak kendi sularını genişletirken, satın alma işlemi hala çok düşük kazanç sağlayan podcast endüstrisindeki en büyük satın adımlardan biri olabilir.

Bu da teknoloji şirketi Apple ile tekrar başka bir alanda yine muhalif olacağı anlamına geliyor. 2017’de  yaklaşık 315 milyon dolar gelirinde bir reklam modeline sahip podcast dünyasının egemen isminin Apple olduğunu paylaşalım. ABD’de 2017 yılında podcast dinleyen kişi sayısı 67 milyon iken dinleyici sayısının 2022 yılında 132 milyona ulaşması bekleniyor. 

Gimlet Spotify

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved