Kişisel Web Blog

Araç kiralama girişimi Virtuo 20 milyon dolar yatırım aldı

12.02.2019
100
Araç kiralama girişimi Virtuo 20 milyon dolar yatırım aldı
Araç kiralama girişimi Virtuo 20 milyon dolar yatırım aldı

Vasıta kiralama girişimi Virtuo B yatırım turu serisinde 20 milyon dolar yatırım aldı. Paris merkezli teşebbüs bu yatırım turunda Iris Capital, Balderton Capital ve Raise Ventures tarafından desteklendi. Virtuo, aldığı yatırımı, operasyon ağını İngiltere ve öteki Avrupa ülkelerine genişletmek için kullanacak.

Fransa’da 19, Belçika’da ise 2 lokasyonda hizmet veren teşebbüs, geçtiğimiz yaz aylarında Londra’da da hizmet vermeye başlamıştı. Virtuo bu yılın son aylarında yaptığı açıklamayla ilk kez Manchester, Bristol ve Edinburgh şehirleri almak üzere Birleşik Krallık’ta yaygınlaşmayı planladığını ifade etmişti. Girişimin 2019 yılında İspanya ve Almanya’da da şubeler açmayı planladığını belirtelim.

Virtuo bu yatırım ile birlikte planlarını hayata geçirerek Avrupa’daki konumu güçlendirebilir. Şirket böylece hem Avrupa çapında tekelleşen 5 büyük araç kiralama şirketiyle rekabet etmeye başlayacak keza de sürücüler için yeni bir alternatif olarak öne çıkacak.

Vasıta kiralama sürecini mobile taşıyan Virtuo, dilekçe üzerinden araçlara rezervasyon yapmanızı sağlayarak dakikalar içinde istediğiniz arabulucu kiralamanızı sağlıyor. Sonrasında bir Virtuo istasyonuna giderek yeniden kullanım üzerinden araçların kilidini de açabiliyorsunuz. Bu mobile taşınan araç kiralama süreci, hem araç umma süresini keza de kiralama için gereken evrak işlerini ortadan kaldırıyor.

Şirketin uzun vadede arabulucu olmayan kişiler için araç satın almanın bir alternatifi olarak konumlanmak istediğini belirtelim. Hatta şirketin kurucu ortağı Karim Kaddoura bu konuda şunları söylüyor:

“En başından beri, yalnızca pazarın kapsamı açısından değil bununla beraber tüketici kiralama alışkanlıkları açısından da içten kök salmış olan geleneksel 5 kilit oyuncunun başat olduğu bir sektörde yeni meydan okuyucular olduk. Yüzde 100 mobil yaklaşımın araç kiralamanın doğru nasıl sağlanabileceğini her tarafta yapı etmenin ve her tarafta düşünmenin tek yolu olduğuna dair temel inancı kullanarak bu sektöre ilk giren bizdik… Operasyonel bir bakış açısıyla, fiziksel bir işletmeye tabi olmadan, daha önce endüstride görünmeyen bir tez istasyonlar, pazarlar ve hizmetler sunabiliyoruz ”

bu vesileyle Virtuo’nun uygulamasının 500 bin indirmeye sahip olduğunu ve 25-35 yaş aralığındaki sürücüler arasında popüler olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra her kiralamanın sıradan gün sayısının 4 olduğunu ve kiralama başına sıradan 325 eksen yapıldığını da ekleyelim. Sadece Mercedes kiralaması yapan Virtuo’da müşterilerin yüzde 80’i A Class’ı tercih ederken, yüzde 20’si SUV kullanıyor.

Balderton Capital’in idareci ortağı Bernard Liautaud ise yaptıkları yatırımın önemini adapte etmek için hem değişen trafik ve çevre koşullarını keza de genç nesilde paylaşım ekonomisinin yükselişini vurguladı.

Vasıta kiralama Virtuo

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved