Kişisel Web Blog

Apple’ın haber odaklı abonelik servisi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı

13.02.2019
114
Apple’ın haber odaklı abonelik servisi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı
Piyasa değeri 6 ayda yüzde 33 düşen Apple’ı bu sürece götüren detaylar

Apple‘ın haber odaklı bir abonelik servisi sunmayı planladığını sizlere geçtiğimiz yılın Nisan ayında aktarmıştık. Bugün ise Apple’ın yeni abonelik servisi ile ilgili manâlı bilgiler ortaya çıktı. The Wall Street Journal‘ın paylaştığı bilgilere göre Apple’ın haber odaklı olarak sunacağı abonelik servisi için gelirleri nasıl paylaşacağı ortaya çıktı.

Gelirin yüzde 50’si yayıncıların!

Paylaşılan bilgilere kadar Apple, gelirlerin yüzde 50‘sini kendisine saklarken kalan yüzde 50‘yi ise haber odaklı abonelik servisinde yer alan yayıncılar ile paylaşacak. Apple‘ın şu an için yayıncılar ile pazarlık aşamasında olduğunu da belirtelim. Netflix ile aynı bir çalışma mantığına sahip olacak olan Apple’ın haber odaklı abonelik servisi, aylık olarak ödenecek bir aidat karşılığında kullanıcılarına haber kaynakları ve dergiler sunacak.

Karşımıza meydana çıkan bilgilere kadar Apple’ın haber odaklı abonelik servisinin aylık ücretinin 10 dolar olmasının planlandığını da belirtelim. Paylaşılan bir öteki veri ise söz konusu haber odaklı abonelik servisinin epeyce kısa bir vakit sonradan karşımıza çıkacak olması.

BuzzFeed‘in iddiasına tarafından Apple, 25 Mart tarihinde bir etkinlik düzenleyecek. Apple’ın haber odaklı abonelik servisinin laf konusu etkinlikte satışa sunulması bekleniyor. Haber odaklı abonelik servisi ve 25 Mart tarihinde düzenlenmesi beklenen faaliyet ile ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Apple

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved