Kişisel Web Blog

Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan’ı sonlandırıyor

25.01.2019
107
Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan’ı sonlandırıyor
Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan’ı sonlandırıyor

Apple’ın sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan, şaşırtıcı haberler ile karşımıza çıktı. CNBC’nin kısa vakit önce paylaştığı bilgilere tarafından Apple, sürücüsüz araba projesi olan Project Titan’da çalışan 200 çalışanı ile yollarını ayırdı. Haberlerin ortaya çıkmasının arkasında bir açıklama da paylaşan Apple sözcüsü, 200 çalışan ile yolların ayrıldığını doğrularken, bir takım çalışanların da başka birimlere geçtiğini iletti.

Apple’ın sürücüsüz otomobiller ve ilgili teknolojiler hakkında çok yetenekli bir ekibe sahip olduğunun altını çizen Apple sözcüsü, sahip oldukları ekibin 2019 yılında bir takım manâlı alanlara odaklanacağını da sözlerine ekledi. Yapılan açıklamaya göre bir takım gruplar ise Apple’ın bambaşka birimlerinde ve alet öğrenimi konuları üzerinde çalışacaklar.

Andırmak icabında 2017 yılının Nisan ayında Apple sürücüsüz otomobili yapılan testler sırasında ilk olarak görüntülenmişti. Apple’ın sürücüsüz otomobilinin ortaya çıkmasının peşinde ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın otonom sistemler üstünde çalıştığını resmi olarak açıklamıştı.

Apple’ın temelleri 2014 yılında atılan sürücüsüz araba projesi olan Project Titan’ın ekibini dağıtmış olması ise epeyce şaşırtıcı. Hatırlatmak icabında geçtiğimiz Ağustos ayında Apple, Tesla’nın mühendislerinden Doug Field‘ı Project Titan için bünyesine kattığını sizlere aktarmıştık. Project Titan için böyle önemli adımlar atılmasının gerisinde projenin sonlandırılması ise kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Apple Project Titan Sürücüsüz otomobil

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved