Kişisel Web Blog

Apple Music kullanıcılarına masaüstünden müzik dinleme imkanı sunan girişim: Musish

21.01.2019
100
Apple Music kullanıcılarına masaüstünden müzik dinleme imkanı sunan girişim: Musish

Apple, kendi dijital müzik dinleme platformu Apple Music için web üzerinden herhangi bir kullanım imkanı sunmuyor. Oysa geliştiriciler göre yaratılan uygulamalarla Apple Music hesabını kullanarak online olarak müzik kulak vermek olası ışık halkası geliyor.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Play Apple Music adlı uygulamadan daha sonra, Apple Music kullanıcılarının mobil dışındaki cihazlarında da kullanabilecekleri Musish adlı yeni bir başvuru yayınlandı. Uygulamanın şu lahza için beta sürümünde olduğunu da hatırlatalım. Play Apple Music’in Google’ın Material Design‘ını andıran bir kullanımı vardı; ama Musish, hemen hemen Apple tarafından planlanmış gibi pak ve beyaz bir arka plana sahip. Platformu kullanmak için öncelikli olarak Apple kimliğinizi kullanarak Apple Music’e antre yapmanız isteniyor. Apple’ın yetkilendirmeye karşılayan API’sinden dolayı bu girişi güvenle yapabileceğinizi belirtelim. Zaten giriş yapmanızın akabinde onaylama kodunuz da Apple’ın kendisi göre size gönderiliyor. Bu da Apple’ın kendi tasarımını yapmıyor olsa da geliştiricilere yardım verdiğini kanıtlıyor.

Musish, son zamanlarda çaldıklarınızı ve çalma listelerinizi, günün çalma listelerini, albümlerini, sanatçılarını ve daha fazlasını varsayılan olarak görüntülemenizi sağlıyor. Platform üzerinden, kitaplığınıza ya da çalma listelerinize bir şarkı, albüm veya artist ekleyerek veya yalnızca onu sürükleyerek ekleme yapabiliyorsunuz.

Şarkıları her yerde sıralamak için sürüklemek de Musish’in desteklediği özellikler arasında yer alıyor. Musish’in arkasındaki ekibin şarkı sözlerini entegre etmek için Apple’ın Genius API’sini kullandığını da belirtmeden geçmeyelim. Ancak acilen vakit içinde çözülmesi gereken bir takım hatalı eşleşmeler olduğunu da hatırlatalım.

acilen açık kaynak olarak kullanılan Musish’e buradan ulaşabilirsiniz.

Apple Apple Music Musish

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved