Kişisel Web Blog

Apple Music, Grammy Ödülleri’ni izleyen Shazam kullanıcılarına 3 ay ücretsiz olacak

11.02.2019
109
Apple Music, Grammy Ödülleri’ni izleyen Shazam kullanıcılarına 3 ay ücretsiz olacak
Apple Music, Grammy Ödülleri’ni izleyen Shazam kullanıcılarına 3 ay ücretsiz olacak

Geçtiğimiz yıl Shazam’ı satın alan Apple, dün akşam gerçekleştirilen Grammy Ödülleri için hazırladığı bir yenilikle karşımıza çıktı. Apple’ın Shazam’la ilgili ne gibi planları olduğu merak konusu olmuşken şirket, Grammy Ödül Töreni’nde ipuçları vermeye başladı. Buna tarafından Apple Music, Grammy Ödülleri’ni izleyen Shazam kullanıcıları için 3 aylık ücretsiz bir test sürümünü başlatıyor.

Apple‘ın bu belirleme sürecini de nasıl başlatacağı merak edilenler aralarında yer alıyordu, ama şirket onun da oldukça kolay bir yöntemini bulmuş diyebiliriz. Grammy Ödülleri’ni ekran başında izleyen Shazam kullanıcıları, törende çalan şarkılardan birini ya da birkaçını uygulamaya dinletince ücretsiz Apple Music sürümünün kilidi de açılmış oluyor. Böylelikle o kullanıcılar, dijital müzik servisini 3 ay baştan başa ücretsiz olarak kullanabiliyorlar. Bunu yerine getirmek için, kullanıcının Shazam uygulamasını açması ve dinletmek için uygulamaya dokunması yeterli oluyor. Akabinde gerçek zamanlı olarak dinlenmiş olan herhangi bir şarkının yanı sıra Grammy Ödülleri deneyimi de yaşanmış oluyor. Apple Music özel teklifi de bu deneyime dahil oluyor ve yeni abonelerin tescil olmalarını ve servisi dört ay ücretsiz kullanmalarını sağlıyor.

Grammy sırasında Shazam kullanıldığında, etkinliğin tam bir özetini görmek de muhtemel oluyor. Ödüllerin bütün zamanlı bir müzik vakit çizelgesi kullanıcının karşısına çıkıyor. Gerçekleştirilen performansların bir sıralaması da reel zamanlı olarak kullanıcıya ulaşıyor.

Halihazırda Apple Music kullanıcıları ise eğer ödüller sırasında Shazam’ı kullanırsa onlara da bedava olarak bir aylık başvuru formu ekleniyor. Apple’ın Shazam’la ilgili yapacakları da bu bilgiler doğruca yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

Apple Apple Music Shazam

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved