Kişisel Web Blog

Apple, iOS platformu için oyun abonelik servisi kurmaya hazırlanıyor

29.01.2019
97
Apple, iOS platformu için oyun abonelik servisi kurmaya hazırlanıyor

App Store aracılığı ile 2008 yılından bu yana geliştiricilerine 120 milyar dolar kazandıran Apple, Netflix benzeri bir abonelik servisi ile karşımıza çıkabilir. Apple’a yakın kaynaklara dayandırılan bir habere kadar Apple, Netflix sözde ve oyun odaklı bir abonelik servisi kuracak.

Apple’ın bir abonelik servisi üstünde çalıştığı 2018 yılının ikinci yarısından bu yana iddia ediliyordu. Eğer söz konusu abonelik servisi hayata geçerse Apple, kütüphanesinde bulunan oyunlar için kullanıcılarından aylık abonelik ücretleri istek edecek. Abonelik servisine hangi hizmetlerin ve oyunların dahil olduğu ya da servisin aylık ücretinin ne dek olduğu ile ilgili bir veri paylaşılmadığını da ekleyelim.

Apple’ın tatbik mağazası olan App Store‘da bulunan oyunların çok büyük bir kısmının ücretsiz oyunlar olduğunu da hatırlatalım. bu nedenle Apple’ın sunduğu abonelik servisi çerçevesinde ücretli oyunların yanı sıra ücretsiz oyunlar için farklı alanlara yönlendirilmiş ekstra özellikler de sunması bekleniyor.

En popüler kategori: Oyunlar

Abonelik servisinin iOS ekosistemindeki bütün cihazları kapsayıp kapsamayacağı konusunda ise herhangi bir data bulunmuyor.  Ortaya meydana çıkan bir öteki bilgi ise Apple’ın potansiyel oyun abonelik servisi için başka şirketlerle de görüşüyor olması. Oyun kategorisinin açık ara App Store’da yer alan en popüler kategori olduğunu ve Apple’ın en çok geliri oyun kategorisinde yer alan yapımlardan elde ettiğini de ekleyelim.

Son olarak Apple’ın televizyon yapımcıları ile anlaşmalar yaparak Netflix rakibi bir stream servis ve dergiler için bir abonelik servisi kurmaya hazırlandığını da ekleyelim. Apple’ın oyun abonelik servisi ile ilgili detaylara ulaştıkça sizlere aktaracağız.

Apple iOS

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved