Kişisel Web Blog

AMD çeyrek bazda düştü yıl bazında yükseldi

05.02.2019
93
AMD çeyrek bazda düştü yıl bazında yükseldi
AMD çeyrek bazda düştü yıl bazında yükseldi
AMD çeyrek bazda düştü yıl bazında yükseldi Bütün Boyutta Gör

Kripto para madenciliğinin düşüşe geçmesi Nvidia’yı olduğu dek AMD’yi de içten etkiliyor. Geçen yılın son çeyrek mali tablosu yıl bazında ikiye katlansa da bir önceki çeyrek döneme göre kayda değer düşüşler yaşadı.

Pazarda durgunluk var

Açıklanan rakamlara göre geçen sene son çeyrekte 1.42 milyar dolar kazanç elde edildi. Yıl bazında yüzde 6 büyüme yaşanırken çeyrek bazda yüzde 14 düşüş yaşandı. Faaliyet karı ise 109 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yıl bazında yüzde 90 çoğaltma yaşanırken çeyrek bazda yüzde 77 düşüş yaşandı.

Ayrıca Bkz. “Geçen yılın son çeyreği Apple’a yaramadı”

Yıl geneline baktığımız vakit ise toplam gelir 6.5 milyar dolar ile yüzde 23 büyüme gösterdi. Etkinlik karı ise 633 milyon dolar ile yüzde 400 yükseldi. Faaliyet zararı ile geçen uzun yıllardan sonradan 2018 AMD için çıkışın başlangıcı olmuştu.

AMD ayrıca grafik pazarında hem de konsol pazarında bir yavaşlama olduğunu ifade ediyor. Bu bakımdan yılın ilk çeyreğinde de bir tedarik düşüş yaşanacak. Sadece data merkezi bölümü kararlı yükselişini sürdürüyor.

 

https://www.techpowerup.com/252020/amd-reports-fourth-quarter-and-annual-2018-financial-results Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved