Kişisel Web Blog

Alışkanlıkları ve hedefleri takip etmenin yeni yolu: Done

23.01.2019
114
Alışkanlıkları ve hedefleri takip etmenin yeni yolu: Done
Alışkanlıkları ve hedefleri takip etmenin yeni yolu: Done

Bir verimlilik uygulaması olan Done keza alışkanlıklarınızı takip etmenizi keza de hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyor. Uygulamanın öbür alışılmışlık ve hedefleri benzer panelde tutması ve her birinin analizini yapması da kullanıcıların ilgisini çekiyor. Şimdilik sadece iOS cihazların kullanımına gevşemiş olan Done’da her bir alışılmışlık ve kasıt için öbür bir panel oluşturuyorsunuz.

Böylece alışkanlık ve hedeflerinizin takibini ayrı olarak yapmanızı karşılayan Done ardından bütün verileri tek bir panel altında da toplayabiliyor.  Örneğin anlamsız zamanlarınızda daha pozitif kitap okumak istiyorsanız, ilk etapta bunun için farklı bir dosya açarak bu alışkanlığa ne kadar zaman ayıracağınızı belirleyebiliyorsunuz.

Benzer şekilde muhakkak gruplar oluşturarak bir çok alışkanlığı benzer grubun içinde peşine düşüp takip edebilmeniz muhtemel. Oluşturacağınız dosyada kasıt periyodu atamanız, haftanın belirlenmiş günlerinde bu hedefi peşine düşüp takip edeceğinizi belirtmeniz de söz konusu.

Hedeflerinizi belirlerken grupların yanı sıra onlara renkler de seçebiliyorsunuz. Bu Nedenle istatistiklerde öne çıkan rengi zahmetsizce saptama edebiliyorsunuz.

Done’da oluşturduğunuz hedefinize hatırlatıcılar ekleyebildiğinizi de belirtelim.  Hatırlatıcılar sayesinde uygulamadan çıkmış olsanız dahi Done size bildirim gönderebiliyor. Bu hatırlatıcılarla birlikte sizi motive etmesi için kısa cümleleri de hedefinize ekleyebiliyorsunuz.

Hedeflerinizi, ayrılmak veya başlatmak istediğiniz alışkanlıkları Done’a ekledikten sonra eklenlerin hepsini görebildiğiniz  panelde yönlendiriliyorsunuz.

Gelişmeleri Done’a kaydettikçe ileride inceleyebileceğiniz istatistiklerin verilerini uygulamaya kaydetmiş oluyorsunuz. İstatistikleri haftalık aylık ve yıllık olarak görüntüleyebileceğinizi de belirtelim. Birbirinden öbür alışkanlık ve hedeflerinize ait istatistikleri aynı anda görebilmek ise kaydettiğiniz ilerlemenin bütün portresini ortaya koyuyor.

Tüm bu gelişmeleri Done’a kaydederken, uygulamanın jurnal özelliğini kullanarak her bir gün için notlar almanız da olası. Bilhassa alışkanlıklarını geride ayrılmak veya yeni alışkanlıklar geliştirmeyi sevenler için kullanımı basit bir dilekçe. Benzer şekilde hedeflerinizi de zahmetsizce peşine düşüp takip etmenizi sağlayan Done, sunduğu istatistikler ile diğer verimlilik uygulamaları aralarında öne çıkıyor.

Done

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved