Kişisel Web Blog

Albaraka Türk’ten yeni nesil dijital ödeme uygulaması: Alneo

06.02.2019
142
Albaraka Türk’ten yeni nesil dijital ödeme uygulaması: Alneo
Albaraka Türk’ten yeni nesil dijital ödeme uygulaması: Alneo

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında şubesiz ve ayrıntılarıyla dijital bankacılık hizmeti olan Insha projesi ile karşımıza çıkan Albaraka Türk, 2014 yılında başlattığı inovasyon yolculuğuna devam ediyor. Bugün düzenlediği bir basın toplantısı ile yeni projesini duyuran Albaraka Türk, yeni nesil dijital ödeme uygulaması olan Alneo‘nun detaylarını paylaştı.

KOBİ’ler için “POS”, KOBİ’lerin müşterileri için ise “Cüzdan” uygulamasından oluşan  suni zeka destekli kolay ve seri ödeme platformu olarak karşımıza meydana çıkan Alneo, üye iş yerlerinin POS cihazı kullanmaksızın bütün kredi kartlarından zaman / mekan bağımsız doğrudan ödeme almalarına olasılık tanıyor.

Kullanıcıların QR kod ve SMS gibi kanallardan ilk elden ödeme almalarını da karşılayan Alneo, müşterilerin ise “Alneo Cüzdan” ile istediği kredi kartını kullanarak alışverişlerini rahatlıkla yapabilmelerine olanak tanıyor. Düzenlenen basın toplantısında inovasyon yolculuklarında 10’dan pozitif Fintech kurmayı planladıklarını bildiren Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, dijital yatırımları büyümenin en stratejik noktalarından biri olarak gördüklerini de açıklama etti.

Hem kişisel keza de kurumsal müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak dijital platformlarını çeşitlendirmeye devam ettiklerinin de altını çizen Utku, bugün hayata geçirdikleri Alneo ile birlikte KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine manâlı bir katkı sağlayacaklarına inandıklarını da dile getirdi.

1,5 milyon civarında insanın hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Utku, Alneo ile aza iş yerlerinin bundan böyle herhangi bir somut POS cihazına gereksinim duymadan akıllı telefonları ile süre ve mekandan egemen olarak, tüm bankaların kredi kartlarından ödeme alabileceklerini de belirtti.

Amaç 150 bin üye iş yeri

İşletmelerin montaj, cihaz maliyeti ve teknik servis gibi çoğu sorundan da kurtarması beklenen Alneo’nun komisyon oranının Albaraka Türk müşterilerine özel olarak 1 Haziran 2019 tarihine dek yüzde 1,99 olduğunu da belirtelim. Bu projede BDDK lisanslı elektronik para şirketi Türk Elektronik Para ile teknik konularda iş birliğine gittiklerini de dile getiren Melikşah Utku, banka olarak 2020 yılı sonuna kadar 150 bin üye işyeri ve 150 bin cüzdan hedefi doğrultusunda Alneo platformunu geliştirmeye devam edeceklerini de belirtti.

Webrazzi’de 3 sene baştan başa Büyümeden Sorumluluk Sahibi Kıdemli Direktör görevini üstlenen Serbest Bayraktar‘ın Alneo projesine önderlik edeceğini de keza belirtelim. Son olarak kapalı beta sürecinde kısıtlı müşteriler ile test edilmeye başlanan Alneo uygulamasının Mart ayında tüm müşterilere açılmasının planlandığını da ekleyelim.

Albaraka Türk Alneo Melikşah Utku

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved