Kişisel Web Blog

66 proje için kampanya başlatan Arıkovanı, 4,6 milyon TL destek topladı

26.12.2018
271
66 proje için kampanya başlatan Arıkovanı, 4,6 milyon TL destek topladı

Turkcell‘in kitlesel fonlama platformu olan Arıkovanı, bilhassa teknoloji odaklı ürün ve projelerin desteklenmesi konusunda hizmet veriyor. Bugüne kadar toplamda 6 bini aşkın kullanım aldığını açıklayan Arıkovanı, toplamda 66 proje için kampanya başlattığını paylaştı.

Ape X, Solar Curtain, Sense Watch, Wollox, Tolkido, FlaX ve daha fazlası

Arıkovanı’nın bugüne kadar toplamda 4,6 milyon TL destek toplanmasına arabuluculuk ettiğini de ekleyelim. Arıkovanı’nın 2018 yılında desteklediği projeler arasında dünyanın en basit kullanılan drone modeli olma iddiasında olan “Ape X”, elektrik üreten zeki perde “Solar Curtain”, işitme engelliler için akıllı saat “Sense Watch”, interaktif ekran dönüştürücü “Wollox”, otizmli çocukların eğitimini destekleyen “Tolkido” ve 3D Yazıcılar için plastikten filament üreten “FlaX” gibi projeler yer alıyor.

Girişimcilik ekosistemine verdiği katkıyı kitlesel fonlamanın dışına taşımayı da hedefleyen Arıkovanı, bu niyet doğrultusunda 2018 yılı içinde Arıkovanı Mağaza‘yı da kullanıma sundu. Arıkovanı Mağaza ile üretime geçmeyi başaran girişimcilerin ürünlerini satışa sunulması hedefleniyor.

2018 yılında 783 bin 955 TL takviye toplayarak Arıkovanı’nın rekoru kıran yerli drone Ape dünyanın en inovatif ilk 20 drone modeli arasına girmeyi de başardı. 24 saat içinde hedeflediği fonu başarıyla toplayan akıllı baston projesi WeWALK ise Edison Ödülleri‘nde afiyet & iyi yaşam kategorisinde Altın ödül kazandı.

2016 yılında Arıkovanı kampanyasına başlayan ve toplamda 360 bin takviye toplamayı başaran Outliers, toplamda 200 ülkeye defterlerini ulaştırdı. Tıpatıp Outliers gibi 2016 yılında fonlanan Twin bilim seti ise dünyaya açıldı. Londra’da ofisini açan Twin bilim seti, İngiltere’nin önde gelen bilim fuarında ülkemizi temsil etti.

Otizmli çocukların eğitime daha kolay ulaşması için geliştirilen Otsimo ise bugün 90 ülkede 100 binden pozitif çocuğa ulaştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Fırat Demirel’in Geleceği Görenler-Türkiye’nin Ilk İnternet Girişimleri kitabının da Arıkovanı’nın başarılı projelerinden biri olduğunu ekleyelim.

Arıkovanı Turkcell

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved